Wpis z mikrobloga

k2 zostało zdobyte zimą, i w wielu wpisach i wykopach pojawiły się memy z Mackiewiczem czekającym ciągle na Nanga Parabat, też dawniej śmieszkowałem z tego Pana do póki nie obejrzałem x materiałów na yt o tym człowieku....
Całkowicie zmieniłem percepcje

ten człowiek "był" na prawdę świetną osobą i wielka szkoda ,że nie udało mu się zejść z tej góry, cała jego filozofia życia jakoś trafia do mnie... (polecam pooglądać lub poczytać jego wypowiedzi)

#gory #k2 #mackiewicz
Heninger - k2 zostało zdobyte zimą, i w wielu wpisach i wykopach pojawiły się memy z ...
  • 6
  • Odpowiedz
@Heninger: No ja natrafiłem na materiały Mackiewicza przy jego wcześniejszych próbach na Nandze, jeszcze zanim się w sieci zaroiło od szyderczych memów. Polecam np. to: https://www.youtube.com/watch?v=It-1hr48i0I. Jest tam tego więcej - kanał Marka Klonowskiego, który partnerował Mackiewiczowi na wcześniejszych wyprawach.

Pamiętam, że wtedy byłem pod wielkim wrażeniem tego co robił. Praktycznie bez zaplecza finansowego i doświadczenia - te jego próby to było trochę szaleństwo, ale pozytywne. Mocno mi to kontrastowało z
  • Odpowiedz
  • 0
@Heninger: Gość byl bardzo mocno mistyczny i mi osobiście ciężko było to strawić, ale może wynika to z tego, że góry postrzegam bardziej na sportowo niż transcendentalnie. Inna sprawa, że gość swoje w życiu przecpal, co może też wpłynęło na jego postrzeganie
  • Odpowiedz
@Heninger jest niesamowicie inspirujący też dlatego, że nie wgryzał się w zabetonowane środowisko, był na pierwszym miejscu ciekawym facetem z marzeniami, a nie zawodowym sportowcem. Duża strata polskiego alpinizmu i światka górskiego.
  • Odpowiedz