Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Podczas jazdy silnik zgasł i nie dało się go już odpalić. Po zabraniu laweta do serwisu mechanik stwierdził że padł rozrząd. Sęk w tym że w czerwcu rozrząd był wymieniany razem z pompą, rolka napinacza itp. (całość formy Hepu).

Czy przy takim przebiegu mogło do uszkodzenia rozrządu doprowadzić coś czego w standardowym zestawie rozrządu się nie wymienia?

VW Passat B6 2005r. 330k km przebiegu

#vw #mechanikasamochodowa #naprawa #passat
  • 14
@Rusharh:
Ja najpierw sprawdziłbym cały układ paliwowy, od samej pompki w zbiorniku paliwa, po filtr paliwa i pompke vacuum. Przy tej pogodzie mogło coś przymarznąć (np woda w filtrze paliwa), a nie mechaniki od razu za rozrząd chcą się brać ( _)
Ja najpierw sprawdziłbym cały układ paliwowy, od samej pompki w zbiorniku paliwa, po filtr paliwa i pompke vacuum. Przy tej pogodzie mogło coś przymarznąć (np woda w filtrze paliwa), a nie mechaniki od razu za rozrząd chcą się brać ( _)


@bobson92: xD
Mechanik po ściągnięciu auta z lawety wrzuca w nim drugi bieg, spuszcza ręczny, otwiera maskę, odkręca korek oleju i patrzy czy wałki się kręcą jak
Typie czytałeś to w ogóle?, rozrusznik kręci silnikiem i nie odpala, więc chyba logiczne że wałki się kręcą


@bobson92: xD dobre xD

Co by miało przeszkodzić rozrusznikowi kręcić wałem przy zerwanym rozrządzie?
Co by miało przeszkodzić rozrusznikowi kręcić wałem przy zerwanym rozrządzie?


@aarahon: Czasami i korby się pogną, silnik może się zaklinować przy walniętym rozrządzie.

Ogólnie to loteria, raz kręci bez kompresji, raz zaklinowany z pogiętymi podzespołami.
Czasami i korby się pogną, silnik może się zaklinować przy walniętym rozrządzie.


@kupkesobieciagne: jak rozrząd strzeli przy rozruchu to zgoda... Ale on jechał xD

Prędzej korba wyjdzie bokiem niż silnik się zablokuje gdy rozrząd zerwie się podczas jazdy.
@aarahon: Właśnie jak się jedzie, silnik ma swój moment i obroty oraz po rozwaleniu rozrządu jeszcze przez jakiś czas jest napędzany przez skrzynię biegów, silnik potrafi się zaklinować, korby pogiąć, tłoki popękać i tak dalej aż do strzału z korby jak ktoś na hamowaniu silnikiem w takim stanie zjeżdża jeszcze z górki.