Wpis z mikrobloga

a jutro mam zamiar pierwszy raz wykonać JM i chciałbym wiedzieć mniej więcej na jaki ciężar się nastawiać


@ropemaxxer: Celuj w 10 powtórzeń, i ciężar myślę maks 40-60kg. Jeżeli dobrze to ćwiczenie będziesz robił powinieneś czuć ogromne napięcie wręcz ból w łokciach.
Dlatego należy bardzo ostrożnie podchodzić do tego ćwiczenia na początku, i nie przesadzić.
  • Odpowiedz
A to uczucie napięcia/bólu w łokciach to się powinno czuć przy wyciskaniu wąsko również czy tylko przy JM Press?


@abuk123: Wyciskając wąsko, ten triceps będzie bardziej zaangażowany, więc można odczuć różnicę niż wyciskając szeroko. Ale nie powinien to być ból, czy duży dyskomfort łokci. Inaczej, w takim ćwiczeniu jak JM press, czy skullcrushery, ten odczuwalny dyskomfort w łokciach jest dużo dużo większy niż przy wyciskaniu wąsko.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: A przy skullcrusherach powinno odczuwać się dyskomfort/ból w łokciach? Robię już od jakiegoś czasu to ćwiczenie ale nigdy żadnego dyskomfortu w łokciach nie czułem, ale za to czułem mocno tricepsy więc zawsze sądziłem że robię je dobrze. Wykonuję je mniej więcej tak jak ten typ ( minuta 1:20 ) https://www.youtube.com/watch?v=QXzhjRnYRT0 . To jest zła technika?.
  • Odpowiedz
To jest zła technika?.


@abuk123: NIe jest zła... ale jak ma mieć lepsze przełożenie na wyciskanie, to powinno się robić do czoła (najłatwiej), do nosa (trudniej) lub do szczęki/gardła (najtrudniej). Wtedy też bardzie będziesz czuć tricepsy przy łokciach.

Ogólnie też kwestia jak podchodzisz do tych ćwiczeń, bo poza fazą początkową, JM press czy skullcrushery to ćwiczenia gdzie naprawdę można dowalić ciężaru i zejść na niskie zakresy. Mój rekord w skullcrusherach
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Akurat ja robię te skullcrushery po to aby polepszyć wyciskanie więc spróbuję je robić tak jak ty mówisz ale mam 2 pytania
1. jak się je robi tak jak ty mówisz to rozumiem że łokcie powinny być pionowo do podłogi? czy też powinny być pochylone w stronę głowy?
2. Rozumiem że jak się robi do czoła to jest łatwiej więc można dać większy ciężar a jak do gardła to
  • Odpowiedz
1. jak się je robi tak jak ty mówisz to rozumiem że łokcie powinny być pionowo do podłogi? czy też powinny być pochylone w stronę głowy?


@abuk123: Sztanga prosta, chwyt jak do wyciskania wąsko i jedziesz. Porób jeden wariant przez jakiś czas np 3 tygodnie, potem porób przez kolejne 3 tygodnie inny wariant.
  • Odpowiedz
robiłem zaraz po BP 30kg na 10 potórzeń, łokcie bolały jak cholera, ale kierowałem się zasadą "jak boli to rośnie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ropemaxxer: Dlatego z tym ćwiczeniem trzeba na początku uważać :) Teraz daj łapą się zregenerować :) A nawet zmniejsz ciężar następnym razem, i np samą sztangą na 15p zrób.

Po prostu chodzi o to żeby nie przesadzić :P Bo jak przesadzisz to
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Witam ponownie. Robiłem ostatnio te skullcrushery tym twoim sposobem i faktycznie łokcie bolały jak nigdy ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Mam wrażenie że trochę mniej czułem tricepsy, ale może to dlatego że przez te łokcie nie chciałem na razie jakoś strasznie cisnąć. Natomiast w internecie znalazłem sporo artykułów że w tym ćwiczeniu łokcie nie powinny boleć a jak bolą to należy przestać je robić np.
  • Odpowiedz
Natomiast w internecie znalazłem sporo artykułów że w tym ćwiczeniu łokcie nie powinny boleć a jak bolą to należy przestać je robić


@abuk123: I właśnie 99% kulturystów przestaje robić to ćwiczenie... a potem mają niekończące się problemy z łokciami, ciągle ich bolą, nie mogą wyciskać itd.

Łokcie bolą bo są słabe i tyle. Dlatego właśnie wyżej wspominałem ze trzeba ostrożnie podejść do tematu, nie przeholować, dać czas łokciom na regeneracje.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Rozumiem. Jak na razie odkąd trenuję to jeszcze żadnej kontuzji nie miałem i wolę nie mieć dlatego po prostu jestem ostrożny :). Natomiast to dosyć popularna opinia że należy wykonywać to ćwiczenie tak żeby łokcie nie bolały a jak bolą to należy przestać je robić. Szczerze mówiąc pierwszy raz czytam że przy tym ćwiczeniu łokcie powinny boleć, stąd moja niepewność. A jeżeli chodzi o to żeby nie przeholować to
  • Odpowiedz
A jeżeli chodzi o to żeby nie przeholować to tylko na początku a później już można normalnie cisnąć w 100% ?


@abuk123: Wiesz wczoraj w tym ćwiczeniu zrobiłem 130kg x 4 :) Więc tak po jakimś czasie można a nawet trzeba cisnąć.

Chodzi o to żeby nie przesadzić, robić lekko, dać czas na regeneracje... Zdrowy rozsądek przede wszystkim :)
  • Odpowiedz
A jak tak robisz te 130kg to łokcie nadal Cię bolą czy już się przyzwyczaiły?


@abuk123: Bolą jakby miały zaraz wybuchnąć :P ale to nic dziwnego to akurat mój rekord był i ogólnie ogromny ciężar jak na to ćwiczenie.
  • Odpowiedz