Wpis z mikrobloga

(13/365) Mount Kimbie - Carbonated (2010)

Mount Kimbie to duo pochodzące z Anglii. Carbonated, utwór który mamy dzisiaj, był pierwszym ich utworem który usłyszałem, i nadal pozostaje dla mnie wyjątkowy
Dominic Maker i Kai Campos zaczęli wspólnie tworzyć muzykę w 2008 roku. Rok 2008 to czas, w którym w Anglii to dubstep rozwijał się najprężniej, i wyznaczył trend na najbliższe lata - jednak nasze duo odbiło od tego kierunku, poszło dalej, a sami muzycy klasyfikowani są do post-dubstepu.
Post-dubstep albo inaczej UK Bass to termin który powstał w 2011 roku, opisując muzykę która czerpie wpływy z niektórych aspektów samego dubstepu. Muzycy post-dubstepowi jak Jamie XX, James Blake czy właśnie Mount Kimbie w swojej muzyce często korzystali z ambientu czy R&B, a samo tempo utworów to zazwyczaj ok. 130bpm. Mówię korzystali, ponieważ termin post-dubstepu jest już nieco w zapomnieniu, a gatunek nazywa się UK Bassem czy po prostu Bass Music.
Niemniej warto o tym wspomnieć

Utwór Carbonated pochodzi z płyty Crooks & Lovers, i serdecznie polecam przesłuchania jej w całości! Nasze duo korzystało z sampli, ale nagrywało dźwięki także poza studiem, rejestrując dźwięki otoczenia (z ang. Field recording - co nazywamy także fonografią). Sami o procesie twórczym mówią tak, że nie szukali żadnych konkretnych dźwięków, nie planowali, a raczej oddawali się instynktowi, a pomysły na utwór przychodziły już z samych pozyskanych dźwięków.
Mi spodobał się od pierwszego dźwięku, było to dla mnie coś z czym nie spotkałem się wcześniej, muzyka jest często minimalistyczna, i pozwala na różne interpretacje, przez co tak dobrze słucha mi się jej oglądając przy tym jej klip
Półmrok, deszczowa pogoda, samotna podróż po całym dniu, w dużym mieście. Spokój i odpoczynek, czy radość i impreza.
___
Playlista z wszystkimi utworami na Spotify:
g2g.to/kb86

https://www.facebook.com/alteraktywnie/
#alteraktywnie #muzyka
A.....y - (13/365) Mount Kimbie - Carbonated (2010)

Mount Kimbie to duo pochodzące...