Wpis z mikrobloga

Skończyłem studia inz mam dyplom ale rynek pokazał że nawet na interna czy juniora wymagają komercyjnego doświadczenia którego nie mam

Gdzie nabyć to doświadczenie?
Czego się uczyć jakie języki
W co iść ogólnie

Bo na rozmowach czy patrząc po ogłoszeniach to no nie jest kolorowo
A jeszcze pandemia nie ułatwia tego

Byłem na paru grupach na disxord to poziom raka to miazga

Myślałem że studia coś pomogą a tu lipa w sumie podstawy i co to router czy podstawy baz danych

#programowanie
#it #programista15k #informatyka
#pracbaza #kiciochpyta #studbaza
#pierwszapraca #gownowpis #studia
elozapiekanka - Skończyłem studia inz mam dyplom ale rynek pokazał że nawet na intern...

źródło: comment_1610720118DeXHEWfmiR77MeRB56GV9L.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@ATAT-2: zero dostawdczenia
paratyki to sieci adresacja routery serwery i przydzielanie numerow ip

jakies wieksze prjekty semestralne czy praca inz
podstawy cpp ( cos wiecej w javie)
cos z baz danych oraz linux czy urzadzenia mobilne ale
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: To nie masz niestety co się dziwić.
Jeśli firma ma do wyboru zatrudnienie juniora z doświadczeniem, który wie już co i jak, a juniora jedynie z papierkiem to sprawa raczej prosta.

Moim zdaniem masz 4 wyjścia:

1) Szukać pracy i rozsyłać CV gdzie się da. Szansa na zatrudnienie się jest mimo wszystko duża. Może nawet warto załapać się najpierw na
  • Odpowiedz
@ATAT-2: to oczywiste ze osoba z doswiadczeniem lepsza jest niz ktos z papierem bez dostwaidczenia
wysylam i robie tak - junior czy staz pkratyki intern tester nawet za darmo moge isc( rodzice mnie wspieraja takze nie ma presji) ale zeby mnie nauczyli i wgl
wysylam ciagle cv
justjoin
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: no to wkuwaj gita bo się przyda i klep kod żebyś miał coś więcej na gicie niż programy na zaliczenie z uczelni. Do cv dorzucaj info o swoim gicie żeby mogli rzucić okiem na to co potrafisz. Nie masz doświadczenia komercyjnego to tak przynajmniej pokażesz jakieś "portfolio". To jedyna rzecz która może zagrać na twoją korzyść. I rzeczywiście juniorom jest ciężko wejść bo na rynku tego masa.
Cierpliwości i
  • Odpowiedz
raz typ mnie chcial naciagnac na te gowno kursy czy certyfikaty wiec no


@elozapiekanka: Na Udemy dużo dobrych kursów dorwiesz za darmo, sporo lepszych za małe pieniądze.

Możesz się zarejestrować jako bezrobotny? Skąd jesteś?

Sprawdź sobie jeszcze oferty pracy na Pracuj.pl.
  • Odpowiedz
tak mam linki do gita i lnkdein w cv
mam tam 3-4 wieksze proejkty opisane po ang
cv tez w jez ang zrobione w https://craft-cv.com/

mialem chwile jazde zeby z javy isc na cpp ale ludzie pisali mi zebym zostal przy jednym
chcailem juz isc na serwis linuxa czy bazy danych sieci jakies
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elozapiekanka: po prostu nie leć w #!$%@? i wkuwaj, porób sobie projekty, potem jeszcze #!$%@? wiecej i sie uda, ja też zaczne szukac za jakis miesiac/dwa ale przynajmniej mam jakąś ścieżke/plan który realizuje a nie na zasadzie "dajcie mi prace ale w sumie to jakiego jezyka się uczyć?" Może najpierw się jakiegoś naucz do tego testy, wzorce, może algorytmy, no i ten język i dopiero szukaj pracy a nie na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elozapiekanka: backend/serwery/web to pewnie Java, C#, Php, jakieś AI/duże dane to Python, sam frontend to Javascript/Node.js i do tego Angular/React/Vue, jak chcesz gry to C# i udemy/unreal engine, jak android to Java/Kotlin, jak chcezz jakieś maszyny/embedded to pewnie C a jak jakieś telekominikacyjne i sieciowe to pewnie C++
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: Jestem w tej samej sytuacji co ty - tyle, że właśnie kończę inżynierkę i niedługo obrona. Z tego co ludzie mówią, to najlepiej się uwalić na dupie w domu i szlifować wzorce projektowe oraz algorytmy. Githuba to dzisiaj ma każdy, jak nie ma tam nic innowacyjnego to już lepiej nie pokazywać go pracodawcy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elozapiekanka: wypisałem Ci co jest od czego a nie że musisz wszystko naraz, weź sobie na początek kup kurs Tima Buchalki jak umiesz angielski w miare na Udemy (42zł) i tam masz chyba z 72h materiałow w Javie, jak nie po angielsku to Paweł Wasowski też na Udemy, potem się weź za Spring i Hibernate i będzie humor gitówa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@loxapine: na wuj ma być innowacyjny, nowego facebooka i tak sam nie napiszesz a i tak pewnie z 50% ludzi po bootcampie wstawia to-do listy do portfolio, nie ma co narzekać trzeba się wybić z miliona bootcampowiczów i tyle
  • Odpowiedz
@elozapiekanka algorytmy to chyba tylko na rozmowę rekrutacyjna xD
Nie da się znać na wszystkim, wybierz sobie jedną rzecz i zacznij ogarniać jej narzędzia, rób małe, proste ale działające rzeczy
Nikt Cię nie przydzieli do prowadzenia zespołu, projektowania systemów czy innych zaawansowanych kwestii, od tego są eksperci, Ty będziesz robił proste rzeczy.
Nie musisz znać wzorców, algorytmów, ai xD zajebiste te porady wykopków
Naucz się czegoś pożytecznego w wybranej technologii byś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elozapiekanka: gurwa plis nie kalkulator xd co jest ciężkiego w kalkulatorze jak to jedna klasa, teraz to musisz na juniora/stażyste napisać aplikację webową która np coś czyta z api a potem to zapisuje w bazie (relacyjnej bądź NoSql), ewentualnie udostępnia Restowe api. Do tego jakieś bezpieczenśtwo typu JWT Token itp.
  • Odpowiedz