Wpis z mikrobloga

Życie w katotalibanie, odcinek sami-wiecie-który.

Może niektórym umknęło ale senatorowie przyjęli przedwczoraj niezwykle ważny projekt uchwały na zakończenie Roku Świętego Jana Pawła II.

Za: 77 Przeciw:8 Wstrzymało się: 10 Nie głosowało: 5

Co czytamy w projekcie?

Dla katolików stanowił przykład świętości życia, dla wielu wyznawców innych religii lub niewierzących był inspiracją i ważnym punktem odniesienia.


Dokładnie tak, fundamentalista religijny był na pewno inspiracją dla ateistów. Ale i tak mój ulubiony fragment to:

Był człowiekiem, który przez całe swoje życie - nieustanną pracą nad sobą oraz zmaganiem się z towarzyszącym mu stale cierpieniem – stanowił przykład najwyższej próby moralnej. Był niezwykle ludzki, a jednocześnie heroiczny i święty.


Heroiczny i święty, pracujący nad sobą. Zwłaszcza jego kompas moralny był silny w stosunku do takich ludzi jak McCarrick, Degollado czy Teresa z Kalkuty. Ciężkie próby moralne z których wyszedł zwycięsko niczym kościół katolicki w Irlandii.

Znamienne że taki religijny bullshit rodem z teokracji przegłosowano przy zgodzie dużej części opozycji. Jak widać można jednocześnie popierać Strajki Kobiet i fapać do papaja, dla którego takie strajki i ich postulaty to herezje. Nie pierwszy zresztą raz.

#bekazkatoli #bekazlibka #neuropa #4konserwy #papiez #polska
Kozajsza - Życie w katotalibanie, odcinek sami-wiecie-który.

Może niektórym umknęł...

źródło: comment_1610710993RYHUw6F66B7B66bFaJS4er.jpg

Pobierz
  • 12
@Kozajsza niestety jeszcze ateistów nie jest w Polsce na tyle dużo albo się nie udzielają robiąc za tych "ateistów którym nie przeszkadza wiara". Kwestia pokolenia, dwóch.

Otwarcie przyznanie się do ateizmu jest pozbawieniem się wyborców, co dla KO jest nie do zaakceptowania.
@Kozajsza: Dla mnie był taką ostateczną motywacją do apostazji, więc można powiedzieć, że stanowi ważny punkt odniesienia. Mają rację.
Zresztą opozycja taka "antykościelna", a jak było kiedyś (jeszcze za czasów istnienia .N, ale chyba po tym jak Petru odszedł) głosowanie za rozluźnieniem kompromisu aborcyjnego to doszło do tego, że Jarek był za, a opozycja przeciw. Fakt, że i tak potem ten projekt zostałby odrzucony, ale to tylko pokazało, że zbyszek nie
@Hrjk: I tu podoba mi się po raz kolejny postać Kwaśniewskiego, który otwarcie mówi, że nie wierzy w Boga i gitówa. Wcale autorytetu tym sobie nie ujął. (tak wiem, że za kołnierz nie wylewał, ale bez przesady... akurat nie ma to znaczenia w tym kontekście)
@Kozajsza: Akurat wyjątkowo pierwszy cytat, do którego się przyczepiłeś jest faktem - był osobą inspirującą pod wieloma względami, nie tylko dla wyznawców związku wyznaniowego, którego był głową. Nie jest to zależne od zarzutów jakie mu się stawia, bo inspiracją był na polu łączenia podziałów i dialogu politycznego pomiędzy narodami i religiami świata. I ta część jego życia nie bardzo ma coś wspólnego z zarzutami dotyczącymi np. tuszowania i braku działań w