Wpis z mikrobloga

Wykopki znające się na #prawo pomuszcie!. Kupiłem w tym roku mieszkanie i po inwentaryzacji powykonawczej okazało się, że jest całe 11cm kwadratowych większe. Zgodnie z umową developerską mam dopłacić różnice. Z tym nie mam problemu. Natomiast w tej samej umowie byla wyznaczona data odbioru na 15.10, a odbiór był 5.12. Czy w związku z tym mogę się ubiegać u developera o zwrot poniesionych kosztów takich jak np opłaty za wynajem mieszkania miesiąc dłużej?
#prawo #mieszkaniedeweloperskie
  • 13
  • Odpowiedz
Czy w związku z tym mogę się ubiegać u developera o zwrot poniesionych kosztów takich jak np opłaty za wynajem mieszkania miesiąc dłużej?


@Pitorro88: zależy od umowy, jeśli była np. za to zastrzeżona kara umowna i nie przyznano ci prawa dochodzenia odszkodowania ponad karę umowną, to nie. Wtedy masz roszczenie tylko o karę umowną i najczęściej deweloperzy tak robią że zastrzegają jakąś małą gównianą karę
  • Odpowiedz
@Pitorro88: to zależy z jakich okoliczności doszło do opóźnienia w odbiorze, zakładając ich winę, to masz prawo do odszkodowania, trzeba wezwać ich do zapłaty, a następnie kierować sprawę do sądu.
  • Odpowiedz
@Pitorro88: Deweloper chce dopłatę za 11 cm2? Co to za cebularz? U mnie był zapis o różnicy co najmniej 1 m2 do zaistnienia dopłaty. Ile tej dopłaty będzie, 8? 10 zł?
  • Odpowiedz