Wpis z mikrobloga

@jack_: poszło info tydzień temu, że będzie prawo poboru akcji po 1 euro dla obecnych akcjonariuszy (za posiadane 29 akcji przysługuje mi 25 nowych). Kurs poleciał z 5,5E na 3,9E. Ludzie myślą, że to korekta i dokupują. Ale akcjonariusze w tym Ja xD dostaniemy za kilka dni drugie tyle akcji. Jeśli wycena się utrzyma to przykładowo mając tydzień temu 60 akcji po 5,5 Euro teraz będę miał 110 akcji po
  • Odpowiedz
@mor3nko: orientujesz się może do kiedy trzeba było mieć akcje w portfelu żeby się załapać na te akcje po 1euro? Dokupiłem w pt i obawiam się, że się nie załapię więc chyba najlepiej w moim wypadku będzie jeszcze trochę poczekać i sprzedać wszystko przed emisją, bo wtedy kurs na pewno spadnie.
  • Odpowiedz
@jack_:

Nie daj się naganiać jak dziecko xd
Tui odjechało tydzień temu. Teraz to sobie patrz jak inni zarabiają. To samo rafako. Napisałem Ci wczoraj - s--------j z tego, bo Ci poleci o kilkadziesiąt % dzisiaj.
  • Odpowiedz
@jack_:

(,)

Gdybyś zrobił to wczoraj, albo jeszcze dzisiaj rano, byłbyś na 0 / lub lekkim plusie. Sam chciałem w to wskoczyć więc się zainteresowałem. Jakieś informacje na ten temat było ciężko wygrzebać, więc trochę zachodu było :/
  • Odpowiedz
@merho moje prawa poboru sprzedało xtb po 2,4498. Kasę z tego wrzuciłem spowrotem w tui i sobie to wszystko zarabia, łącznie już na spory plus jestem mimo że średnia zakupu mam 4,8
  • Odpowiedz
@MinimalMusic: mam podobny plan z tym że, kupiłem w pt rano nie wiedząc o prawie poboru więc trochę w plecy. No ale ze średnią 4,19funta więc może się uda jeszcze przed emisją wyjść w okolicach 0. Z założenia 22 powinno jeszcze podrosnąć, nie?
  • Odpowiedz