Wpis z mikrobloga

Wpis startowy #zagrubo2021

Postanowilam w koncu dolaczyc, zeby sie zmotywowac

Wiek: 34
Płeć: K
Wzrost: 173
Waga 71,4

Zawsze tylam i chudlam na zmiane. Cale zycie jestem albo w miare szczupla, albo ulana (ale moja budowa ciala jest tak fajna, ze nawet ulana mam wciecie w talii). Najmniej wazylam w swoim doroslym zyciu jakies 57-58 kg, najwiecej powyzej 80. Moim problemem jest zajadanie stresu i napadowe jedzenie slodyczy.

W planie mam ponowne calkowite odstawienie slodyczy (w moim przypadku albo wszystko albo wcale, nie panuje nad tym) Zamieniam je na zurawine, orzechy i suszone owoce.
W kryzysie w miare dobrze dziala gorzka czekolada, ktora nie powoduje checi wyczyszczenia wszystkich polek ze slodyczami. Ale i tego wolalabym uniknac.

Od czasu wybuchu pandemii juz sporo schudlam. Jak dopadl mnie wirus, to niestety caly misterny plan w p...u. Przytylam lekko i stanelam w miejscu. Teraz wracam na dobra droge.

Ruchu mam niewiele, pracuje z domu. Mam stacjonarny rower i czasem go uzywam, zeby calkiem sie nie zasiedziec.
Jem 5 posilkow dziennie, pije duzo wody i nie podjadam. Wsrod posilkow typowo dietetycznych sa tez zwykle schabowe, nie ma co sie katowac. Poza tym boje sie efektu jojo i staram sie nauczyc gotowac w miare zdrowo, zeby po osiagnieciu wymarzonej wagi nie zaczac znowu tyc. Lubie owoce i warzywa, ale nie umiem zyc bez miesa

W planie do czerwca 65kg
Waga docelowa- najlepiej 62 kg


( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powodzenia dla wszystkich
Pobierz PeekABoo - Wpis startowy #zagrubo2021

Postanowilam w koncu dolaczyc, zeby sie zmot...
źródło: comment_1610610381tobAfrjQBuTffJMzUsgBDM.jpg
  • 30
W planie mam ponowne calkowite odstawienie slodyczy (w moim przypadku albo wszystko albo wcale, nie panuje nad tym) Zamieniam je na zurawine, orzechy i suszone owoce.


@Peek_A_Boo: To nic nie da, suszone owoce to dalej jest sam cukier, a żurawiny to w ogóle są prawie zawsze dodatkowo słodzone. Orzechy spoko, ale lepiej użyj warzyw np. marchewki, a jeśli owoce to przynajmniej niesuszone.I jak już chcesz taką przekąskę zrobić, to pij też
@Peek_A_Boo: A liczysz kalorie? Jeśli nie, to polecam zacząć. Tabelka w excelu i jedziesz, na początku trchę upierdliwe jest dodawanie kolejnych produktów ale szybko w tabelce znajdzie się z 50 rzeczy których najczęściej używasz i potem tylko trzeba wklepać ile zjadłaś, dzięki takiemu liczeniu może będzie łatwiej sobie odmawiać (masz cel kaloryczny na dzień, chcesz cukierka i sobie myślisz "ok, mogę zjeść dwa ale potem na kolację będzie o pół kanapki
@Peek_A_Boo: Powodzenia! Tak jak ktoś napisał, te suszone owoce są #uja warte, sam cukier. Musisz patrzeć na makro tego co jesz, jaka jest zawartość węgli, tłuszczy, białka. Przede wszystkim polecam apkę Fitatu, wpisujesz swoje parametry, ile chcesz schudnąć w jakim czasie, ono Ci wyliczy plus minus zapotrzebowanie kaloryczne + proporcje makro jakie powinnaś zjadać. Mi to bardzo dużo dało, ogólnie kupuję teraz o wiele mniej produktów bo po prostu większość tego
W planie mam ponowne calkowite odstawienie slodyczy (w moim przypadku albo wszystko albo wcale, nie panuje nad tym) Zamieniam je na zurawine, orzechy i suszone owoce.


@Peek_A_Boo: XD
Licz sobie kalorie, przynajmniej przez 2-3 tygodnie i zapewne zauważysz, że niektóre rzeczy, które jesz, są dużo bardziej kaloryczne, niż mogło ci się wydawać
nie ma co się męczyć z excelem, polecam fitatu


@JaMhmm: Ja się akurat męczę jak coś na telefonie muszę zrobić, a excel działa bez problemu, ma dużo większe możliwości i dla mnie jest wygodniejszy w użyciu ¯\_(ツ)_/¯
Zamieniam je na zurawine, orzechy i suszone owoce.


@Peek_A_Boo: Jak już inni pisali, to nic nie da. Cukru ma to tyle samo. Najlepiej ogranicz wszystkie węglowodany takie jak chleb, ryż, makarony, kasze, itp., i dodaj więcej mięsa, warzyw i nabiału do jadłospisu, a cukier wyrzuć zupełnie, poza świeżymi owocami. Jeśli chodzi o orzechy - polecam brazylijskie, ale uważaj bo wszystkie orzechy są #!$%@? kaloryczne, to jest prawie sam tłuszcz. 10 orzechów
tylek mam dobry, tylko boje sie ze jak schudne to bedzie zbyt plaski, a ze wzgledow zdrowotnych-powazne problemy ze stawami-nie wolno mi robic przysiadow.


@Peek_A_Boo: A martwy ciąg taki na prostych nogach? Też daje po dupie dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spłaszczeniem tyłka będziesz się martwić tedy, jak zobaczysz że to następuje. Prawdopodobnie będzie wszystko OK nawet jak troche schudniesz.