Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu mięso przestało mi smakować. Wręcz jak zjem cokolwiek mięsnego to czuje jakiś dziwny smak, którego nie czułem nigdy wcześniej, potem wszystko mi przez jakiś czas tak smakuje, czuje też ten specyficzny zapach w każdej potrawie. To nie jest przyjemny smak, raczej taki, którego nie chcielibyśmy jeść.
Nie jestem w stanie tego co czuje do niczego co jadłem/wąchałem porównać.

Przechodziłem COVID, ale nie miałem żadnych zaburzeń smaku, jedynie straciłem wtedy węch na jakiś czas.
Mam wrażenie, że to może być z tym związane, bo tak naprawdę węch też nie wrócił do stanu idealnego.
Powinienem z tym iść do lekarza? W google poszukałem to są jakieś informacje o zaburzeniach smaku ale nikt nie opisuje tego w sposób podobny do mojego.

EDIT. Znalazłem teraz takie coś. https://portal.abczdrowie.pl/przeszla-na-wegetarianizm-twierdzi-ze-to-przez-koronawirusa

Mam dokładnie to samo.

#koronawirus
#medycyna
  • 29
@wonsztibijski: Moja koleżanka ma po covidzie tzw urojenia zapachowe. Wszystko jej śmierdzi, nie może nic jeść, bo aż chce się jej wymiotować.

Możesz to zgłosić lekarzowi. Pytanie czy on będzie wiedział czy da się coś z tym zrobić..
@wonsztibijski: Nie miałem COVIDu, ale po zmianie diety na bardziej zbilansowaną (mięso nie częściej niż raz w tygodniu, podstawa diety to warzywa, strączki i nabiał) mam tak, że niektóre rodzaje mięsa (np. wieprzowe) zaczęły mi mało przyjemnie pachnieć.
@szyszak7: Czosnek, Cebula też tak samo mi nie smakują. Ja znalazłem sposób aby oszukać trochę kubki smakowe.
Zjedz ananasa, podrażnia on kubki smakowe i da się zjeść mięso.
Fajna propozycja to schabowy z ananasem zapieczony z żółtym serem. Wchodzi jak złoto i nie czuć tego smrodu.

Fajnie, że ktoś jeszcze ma taki problem. Mogę to teraz powiązać z tym wirusem z większą pewnością.
Witam jaa także przechodziłem Świrusa parę miesięcy temu i parę dni temu moze w ubiegłym tygodniu , mięso przestało mi smakować . ma dziwny smak i zapach taki jak by słonawy , przypalona cebula no ciezko mi opisać ale jest mega nieprzyjemny . Nwm czy to jest tym spowodowane wirusem czy czymś innym moze warto udać się z tym do jakiegoś specjalisty ? ktoś coś pomoże ?
@Daro995: Raczej jestem pewny na 100% że to przez tego świrusa, aczkolwiek wątpię by jakiś specjalisty byłby w stanie pomóc w tym temacie. Wydaje mi się, że po prostu trzeba poczekać, ja osobiście ograniczyłęm mięso, bo nie da się tego przełknąć.
@Daro995: U mnie niestety niektóre rzeczy też jakoś inaczej smakują, ale nie ze wszystkimi produktami tak jest. Np dziś kupiłem sobię na przekąske precle i śmierdzą tak samo jak mięso. A ser w ogóle nie zmienił smaku ani zapachu, więc teraz na okrągło jem ser i dżem.
@szyszak7: mam nadzieję ze to przejdzie , bo moja dieta się teraz kompletnie zmieniła .Ja całkowicie odstawiłem wędliny , mięso i wszystko co ma z nim związek ponieważ mi to wszystko jednakowo obrzydliwie śmierdzi i dziwnie smakuje . Ale z niczym innym jadalnym nie mam problemu póki co . Czy to wina wirusa ? moze faktycznie to ma związek z tym żeby ludzie odeszli od mięsa (: https://www.youtube.com/watch?v=3mPWPDqDSI4&ab_channel=BaldTV
@Daro995: Ja coś czytałem, że może być to spowodowane regeneracją nerwów, które uszkodził nam ten świrus wtedy co straciliśmy węch i smak. Teraz się to wszystko regeneruje, i odczuwamy smaki i zapachy inaczej. Tak samo musiałem zrezygnować z wędlin bo nie da się tego jeść.
@szyszak7: nwm czy to może mieć związek , ale w tamtym tygodniu wszystko było ok ale w środę dostałem biegunki i wymiotów i kompletnie mnie wtedy przedarło , i gdzieś od tamtego dnia mi właśnie wszystko mięsne zaczęło tak paskudnie pachnieć i smakować .