Wpis z mikrobloga

Cześć, mam swoją starą stronę powiedzmy x.pl, która została zrobiona jakieś 7lat temu i obecnie straszy zamiast zachęcać. Co ważne "prowadzi" ją chłopak prywatnie, na jakimś swoim serwerze z tego co rozumiem i opłaca wszystko "sam" a następnie płacę mu za to ja. Chcę ją zaorać i postawić nową na wordpressie, już wszystko robiąc sam od podstaw, ale nazwa musi zostać x.pl. Zastanawiam się między nazwa.pl a hostinguj.pl. Który byłby lepszy? Dodatkowo orientuje się ktoś jak co w takim wypadku się dzieję z domeną? Bo mówił mi o tym że luzik wygeneruje mi kod i po prostu przeniosę wszystko za pomocą kodu na swój hosting. Gdzie miałbym potem opłacać tę moją konkretną domenę? xD
Dzięki z góry mirki za oświecenie ( ʖ̯)
#hosting #webdev #domeny #wordpress
  • 16
@Izarip: polecam bardziej np. hitme.pl lub dhosting.pl - lepszy supprt, serwery i ceny. Na pewno odradzam nazwę, tam ceny są z kosmosu. Tej drugiej firmy która wymieniłeś nie znam, nie korzystałam. Co do domeny to tak jest jak mówi kolega. Trzeba wygenerować kod authinfo i wówczas można domenę przenieść w inne miejsce. Ale oprócz tego musisz zrobić cesje właściciela, z kolegi na siebie.
@Izarip: zapraszam do nas : https://hostmark.pl/

U nas mozesz utrzymac zarowno hosting jak i domenę.

Kwoty odnowień sa3 zawsze takie same nie ma dziwnej praktyki wzrostu po roku :)

Chętnie pomożemy jak będzie potrzebna Ci pomoc.

Z kodem rabatowym : WYKOP jest znizka -50% na pierwszą dowolną płatność
@Izarip: Cześć! Możesz sprawdzić naszą ofertę na sohost®
Jeżeli ma to być zwykła wizytówka to wystarczy pakiet SO2 NVMe za 49,20zł brutto.
Jeżeli chciałbyś przenieść domenę do nas musisz mieć kod AuthInfo, a domenę .pl odnowisz w cenie 57.76zł brutto/rok.
Z kodem WYKOP hosting 25% taniej!
@Izarip: Zdobądź kod AUTHINFO od obecnego rejestratora gdzie aktualnie posiadasz domenę i przenieś ją w kilka minut do nas (data ważności domeny nie ulega zmianie) za pomocą formularza transferu domeny na stronie https://panel.hostinguj.pl/cart.php?a=add&domain=transfer
Skontaktuj się z nami na w wiadomości prywatnej chętnie udzielimy Ci dokładne wskazówki oraz pomożemy z konfiguracją.
Z kodem WYKOP rabat 33% na hosting, a przy zamówieniu na rok rejestracja domeny PL gratis!
@Izarip: Jeżeli zastanawiasz się nad nazwa.pl, możesz być pewien, że jakość naszej usługi na pewno spełni Twoje oczekiwania. Nazwa.pl to jedyna firma, która świadczy usługi hostingowe w technologii cloudhostingu, czyli hostingu w chmurze. Co Ci to daje? Gwarancję zasobów oraz najwyższą możliwą dostępność usługi. Możesz przetestować nasze usługi przez 30 dni za darmo, w tym czasie podejmując decyzję o pozostaniu lub nie naszym klientem. Masz u nas także zapewnione całodobowe wsparcie
@Izarip: Jeżeli wybierasz system CMS WordPress to postaw również na przyjazny komercyjny panel cPanel i zaawansowane zabezpieczenia, które sprawią, że Twoja strona będzie w przyszłości bezpieczna. Każda instalacja wtyczki w tym CMSie (lub też nie) to dodatkowe ryzyko infekcji i zhackowania Twojej strony - niestety nie w Hostinguj.pl
Dzięki zabezpieczonym wersjom PHP do wersji PHP 8.0 i proaktywnej ochronie Imunify360, która w czasie rzeczywistym analizuje wykonywane działania skryptów, Ty i Twoja
@Izarip: Żadne nazwa.pl i home.pl, zapomnij. Resztę możesz rozważyć, ja z hostinguj zrezygnowałem bo podwyższyli sporo ceny, ale okazuje się że wszędzie są takie i nie ma wyboru. Hostinguj nie był zły przez ten czas, także nie że że polecam, ale problemów tam nie było, trochę tylko dziko skonfigurowany cpanel i mechanizmy oszczędzajace zasoby, ale to chyba ja się czepiam.
@hostinguj: O, trzymacie rękę na pulsie. Nie chodziło mi o ostatnie podwyżki, rok temu hosting BUSINESS kosztował 89.88 netto/rok, teraz dostałem fakturę na 113.88 netto/rok i nie narzekam w ogóle bo ceny są spoko i chyba do Was wrócę niedługo bo jestem na swoim innym hostingu w międzyczasie. Konkurencja ma porównywalną ofertę.
Dziękuję ślicznie wszystkim za opinie, zapoznam się że wszystkim za i przeciw i ogarnę temat. Swoją drogą jestem pozytywnie zaskoczony ze hostingi też się tutaj włączają w dyskusje :D