Wpis z mikrobloga

Dobra, odpowiadam na pytania pod tagiem #macbook ciągle, to teraz ja w końcu o coś zapytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jaki matowy monitor z rozdzielczością powyżej 1080p brać do Maca Mini/Windowsa? Musi być wysoki w pionie, więc małe ultrawide odpadają. Może być 16:9, może być ultrawide, byleby wysokość samego ekranu była przyzwoita, nie lubię niskich ekranów. Obecnie lecę na zestawie dwóch Delli U2417H, ale chcę odzyskać trochę miejsca na biurku i wskoczyć na wyższą rozdzielczość. Myślę o wielkości 28-32 cale dla 16:9, ale może ktoś podrzuci coś ciekawego z #ultrawide, też się nie obrażę.
Zastosowania to praca biurowa z tekstem i internetem oraz obróbka zdjęć, przy czym do tego drugiego wystarczy mi w zupełności pokrycie powyżej 90% sRGB, nie trzeba mi wyższych gamutów na ten moment, nie szukam Eizo, Neca czy BenQ dla grafika. Ma być dobrze do codziennej pracy z opcjonalnym lepszym gamutem. Wiadomo też, że czasem zagram w gry z PC czy GeForce Now na Macu, ale bez żadnych FPSów wymagających szybkiej reakcji, więc częstotliwość odświeżania też niezbyt ważna.
Fajnie by było, gdyby można było do niego podłączyć dwa źródła obrazu i korzystać z obrazu z dwóch źródeł jednocześnie, ale traktuję to bardziej jako miły dodatek niż konieczność.

Budżet powiedzmy do 2-2.5k PLN.

Taguję #pytaniedoeksperta #monitory i #pcmasterrace bo do PCta też będę podłączał.
  • 4
@leoha: w przypadku monitora napisanie po prostu "wysoki" może być odebrane jako wysokość monitora z podstawką, stąd starałem się jakoś ubrać w słowa, że chodzi o ekran, ale faktycznie lekko kulawo wyszło. Dzięki za zwrócenie uwagi.
@Pawelele: rzucił mi się w oczy już, boję się tylko, że podstawa zajmie mi za wiele miejsca na biurku, które mam już dosyć zagracone. Znajomy ma go u siebie, więc pomierzę i porównam, bo faktycznie ten monitor wydaje się całkiem sensowny i spełnia większość moich wymagań, a cena raczej przystępna jak za takie gabaryty i specyfikację. Dzięki!