Wpis z mikrobloga

Wiesz, że w Czechach buduje się całkiem duże statki? ;-)


@yolantarutowicz: U nas to sie buduje calkiem psujące się pociągi ;) w dodatku nie dotrzymując terminów i zadłuzając firmę poprzez kary umowne. Easy peasy :D Bdg jest bardziej zagłebiem technologiczno-elektroniczno-informatycznym niż stoczniowym. Nie ma szkół metalurginczych i specjalisytycznych nie ma ludzi. Nie musimy z nikim konkurować, mozemy budowac silicon valey (takie ubogie ale zawsze)
@yolantarutowicz: nie. Dwumiasta nie ma. Gdańsk - Gdynia to 4 km. Bydgoszcz - Toruń - 30 km. W dodatku miedzy Gdanskiem a Gdynią jest Sopot a u nas Puszcza Bydgoska, tereny zalewowe i rolnicze.

Myślę, że jednym organizmem nigdy nie będziemy ale na pewno warto współpracować.

@login_musi__miec_od_4_do_35_znakow przecie port budujemy właśnie. Suchy port ale jednak :)

https://www.rynekinfrastruktury.pl/mobile/krok-blizej-do-intermodalnego-terminala-bydgoszcz-emilianowo-74825.html
Ciekawe jak by się sprawdziło połączenie Bydgoszczy z Toruniem tramwajem po DK80. Coś jak na Śląsku między miastami? PKP ogarnia transport Solec i powiedzmy wzdłuż DK10, na DK80 masz beznadziejne PKS które telepią się a nie jadą.
Infrastruktura w miarę przygotowana bo Toruń ma pętlę na wylocie na Bydgoszcz przy oczyszczalni a Bydgoszcz puściła tramwaj do Fordonu i ma tez pętlę techniczną zaraz za zjazdami z Wiaduktów Warszawskich. Przez most można byłoby
@takijeden1: O. Nawet nie wiedziałem o takim projekcie. Dzięki.
Gdzieś trafiłem na informację, że 2% mieszkańców Torunia pracuje w Bydgoszczy. Z Bydgoszczy natomiast to wartość 0.2%
Te miejscowości pomiędzy sporo by na tym skorzystały. Przyśpieszone PKS zatrzymują się chyba tylko w Złejwsi i Czarnowo, a te najwolniejsze telepią się strasznie długo.
Pociąg Bdg-Chełmża-Trn leci na Dąbrowę i Unisław więc DK80 zostaje PKS albo własny samochód.
DK10 i miejscowości po tamtej stronie,