Wpis z mikrobloga

Jak patrzę na reakcję środowiska strzeleckiego na ostatnie reportaże w TVP i TVN, które były probroniowe, prezentowały pozytywny obraz strzelectwa i postulowały ułatwienie dostępu do broni to stwierdzam, że to środowisko ma syndrom oblężonej twierdzy, dobrze mu z tym i każde wyciągnięcie dłoni albo uśmiech w stronę strzelectwa traktuje jako podstęp albo "Wypadek przy pracy, zaraz zdejmą, ktoś straci pracę".
A największą tragedią to chyba byłoby faktyczne zliberalizowanie dostępu do broni, bo wtedy by nie można było jojczyć, jak bardzo są uciskani, jak bardzo rozbrojeni i jak bardzo odbiera im się wolność.

#bron #strzelectwo
  • 11
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Polinik: przecież to jest chyba obecnie standard i to nie tylko dla broniarzy ale w sumie każdej grupy skupionej wokół jednego punktu. Żyją w swojej oblężonej twierdzy, nawzajem się nakręcają i wzajemnie liżą po genitaliach po każdej "walce" z "wrogiem".

Wszyscy pierwsi do #!$%@? o wolności a jak przychodzi co do czego to niech ktoś inny idzie się o nią bić bo lepiej żyć wr względnej wygodzie niż zaryzykować i wziąć
@dis_gon_b_guud: wiesz, ale domierdalać się do reportażu pokazującego pozytywny obraz strzelectwa, bo bohaterka reportażu jest weganką a to obraża myślistwo to już wyższy poziom zmierdolenia. ¯\_(ツ)_/¯
Im bardziej o tym myślę tym bardziej dochodzę do wniosku, że strzelectwo i myślistwo mimo wspólnego rdzenia, jakim jest dostęp do broni palnej, to osobne światy i duże wpływy tego drugiego wbrew pozorom wcale nie pomagają sprawie popularyzacji dostępu do broni palnej.
Wszyscy pierwsi do #!$%@? o wolności a jak przychodzi co do czego to niech ktoś inny idzie się o nią bić bo lepiej żyć wr względnej wygodzie niż zaryzykować i wziąć stery w swoje ręce xD


@dis_gon_b_guud: jakiś przykład, czy fantazja Cię poniosła?
@Polinik: mam podobne przemyślenia. Gdzieś przeczytałem (ciągle pamiętam gdzie), że środowisko musi stosować taktykę wysokich wymagań żeby było z czego zejść. Oczywiście ma to trochę sensu, bo strona rządowa o broni wie mniej niż o RiGCzu.

Dodatkowo zaraz obok postulatów o liberalizację prawa do posiadania broni, pojawia się znaczna ilość skrajnych (reprezentujących jedną stronę) poglądów, które przynajmniej w moich oczach sprawiają, że to wszystko razem jest śmieszne. Czasami jak widzę niektóre
Gdzieś przeczytałem (ciągle pamiętam gdzie), że środowisko musi stosować taktykę wysokich wymagań żeby było z czego zejść.


@DoktorVincent:
Taka strategia zmiany nastawienia dużych grup społecznych nazywa się Oknem Overton. U nas często zwane Kozą Rabina, z pewnego dowcipu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli od kiedy pamiętam to ubojka się zmieni i nie będzie można niczego.


I w dodatku zacznie się już w przyszłym tygodniu. A Władza nie
@Polinik: nazwy oficjalnej nie znałem, nieoficjalną to znam aż za dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I w dodatku zacznie się już w przyszłym tygodniu. A Władza nie ma od lat ważniejszego focusa niż uciąć dostęp do broni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


A jeśli mnie pamięć nie myli to największą i najważniejszą zmianą od lat, która w rzeczywistości nas dotyczy to była liberalizacja dotycząca