Wpis z mikrobloga

@Bellie: Nie podajesz adresu zameldowania tylko adres zamieszkania obecny, to nie jest żaden przekręt. Nawet oficjalna strona Karty Krakowskiej gdzieś pisała że nie trzeba być zameldowanym.
@Bellie: Ogarnij sobie to tak. Idź do pracodawcy do HR i powiedz że do tej karty potrzebujesz adres krakowski, podaj gdzie obecnie mieszkasz w Krakowie i tyle. Jak dostaniesz pity, to przy rozliczaniu na 1 stronie musisz zmienić na adres krakowski a na drugiej musisz mieć US Kraków i tyle, dodatkowo drukujesz UPO bo wymagają i po problemie.
@Krs90: nie no, z pracodawcą to nie mam problemu, boje się tylko czy US, albo jakiś inny urząd się nie doczepi. Przy wydawaniu tej Karty Krakowskiej też chcą jakieś cuda, podpisy z US. Przy okazji jak to wygląda z tą Krakowską Kartą? Idę z takim PITem do biura obsługi MPK i oni mi to jakoś mogą zapisać na tą kartę autobusową tak?
@Bellie: Nie będzie problemu z US bo to żadne łamanie prawa.

Który PIT może okazać osoba niezameldowana na pobyt stały w Krakowie, aby otrzymać Kartę lub przedłużyć jej ważność?

Osoba niezameldowana na pobyt stały w Krakowie, aby otrzymać Kartę powinna okazać jeden

z następujących PIT: PIT – 28, PIT – 36, PIT – 36L, PIT – 37, PIT – 38, PIT – 39, PIT - 40A, przy czym PIT powinien być
ale nie zmieniałeś miejsca zameldowania? Bo ja podaje adres do PITu firmie i oni wypełniają i wysyłają do US


@Bellie: nie trzeba zmieniać adresu zameldowania. Ja w firmie mam podany adres zamieszkania krakowski i PIT wystawiony jest na US krakowski.

No i teraz nie wiem czy państwo się nie doczepi czemu rozliczam się tutaj, a zameldowana jestem tutaj i czemu się nie przemeldowałam.


Poprawny sposób rozliczenia to taki, że rozliczasz się