Wpis z mikrobloga

  • 0
@magnes125: no właśnie ja trochę też, dopóki nie widzę żywych stworzeń, ale jak coś to złożę u Ciebie reklamacje na to szalone 15zł, które na nią wydałam ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@kasieu: Swego czasu nie miałam peperomi właśnie przez tę co Ty masz. Tak okropnie one rosną, non stop mi się przewracały. Musiałam je ukorzeniać bez przerwy. Na szczęście już mi przeszło, ale tych nie mam i mieć nie będę. 15 zł albo wymianka - deal :P
  • Odpowiedz
  • 0
@magnes125: no coo Ty, przecież jest super jak roślinka rośnie szybko ( ͡° ʖ̯ ͡°) swoją drogą, bo ją też pewnie powinnam przesadzić, one mają jakieś specjalne wymagania jeśli chodzi o ziemię?
  • Odpowiedz
@kasieu: Tak. Jak prawie wszystko. Lubią przepuszczalne podłoże czyli zmieszane np. ze żwirkiem albo perlitem. Ważne, żeby woda tam nie stała. I podlewaj podsiąkowo jak zaczną się robić wiotkie w dotyku :)
  • Odpowiedz
  • 0
@magnes125: w sumie dzisiaj przesadzając kalateę mialam lekką zagwozdkę- w jakich proporcjach dodaje się perlitu? wcześniej ograniczałam się do używania uniwersalnej/ dla sukulentów i wychodzi na to że nie wiem nic ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kasieu: To znaczy jeśli o mnie chodzi, to ja dodaje normalną ziemię torfową zmieszaną z korą, trochę torfu kwaśnego, perlit, żwirek i cokolwiek mam jeszcze pod ręką. Są na to dokładne przepisy, ale ja robię to na oko. Podłoże ma się sypać w rękach i nie być zbite :)
  • Odpowiedz