Wpis z mikrobloga

@leaving_meaning: ?
Instalujesz, podpinasz. Co Ty chcesz mieć szybciej? Nie ma nextclouda, nie ma zdjęć. Jest nextcloud, podpinasz i masz (nie licząc tego, że będzie miniatury generować i na początku będzie to chodziło jak g..)
@RRybak: No wlasnie o to mi chodzi. Poprzednio podpialem poprzez NFS z tego co pamietam i chodzilo to slabo. Za kazdym razem jak otwieralem katalog ze zdjeciami chyba chyba trwalo to minute zanim dostalem sie do zdjec. Szukam sposobu aby ten folder otwieral sie tak szybko jak pozostale. Jak masz podpiety udzial ze zdjeciami u siebie?
@leaving_meaning: NFS się nie nadaje raczej do szybkiego dostępu dużej ilości plików.
Wszystkie zasoby mam zmapowane do dockera bezpośrednia do ścieżki na dyskach NAS (ściezki konfigurowane przez OMV, więc to inna bajka uprawnień). Zdjęcia jako katalog DATA, muzyka jako magazyn zewnętrzny (i dostępny w sieci też jako samba).
Nextcloud jest bardzo wybredny, wymaga sporego tuningu na start. Na pewno poczytaj jeszcze o dockerze z Redis dla niego (lockowanie przez pamięć, a
Co masz za Qnapa? U mnie ten nextcloud dzialal strasznie miernie.
Dopiero jak wrzucilem go na lepszy serwer i ssd, to dziala to tak samo szybko jak google zdjecia, a dostep do zdjec z poziomu windowsa jest instantowy (bo trzymasz pliki lokalnie)

Z dockerem nie pomoge, ale jak bys chcial to tu masz dobry guide jak to zrobic na wirtualce.
https://www.c-rieger.de/nextcloud-installationsanleitung/
Tylko ze po niemiecku, ale translator i da rade. Opisane od