Wpis z mikrobloga

Witam Mirki z #rekodzielo #lustra #niewiemjaktootagowac #pytaniedoeksperta

Mam w jadalni stare lustro, jeszcze po babci i dziadku. Rama drewniana, ale nakładane było na nie podobno takie złote płatki.
Oczywiście lustro ma swoje lata i przydałoby się je zrewitalizować.

Stąd też moje pytania
- czy może da się wyczyścić te ciemniejsze fragmenty, które wyglądają jak brudne, jednocześnie nie zdzierając tego "złota"?
- czy można to zrobić samemu? Żeby nie wyglądało jak gówno rzecz jasna xD
- jaki koszt na oko by mogło być?

Zdjęcie poglądowe jak to wygląda. Z daleka to się ładnie święci, ale jak się bliżej podejdzie i światło pada to widać jakby było brudne xD
niochland - Witam Mirki z #rekodzielo #lustra #niewiemjaktootagowac #pytaniedoekspert...

źródło: comment_1610380103D75MNErbPrjfk2mr9VNhEV.jpg

Pobierz
  • 7
@niochland: Ja na początek spróbowałabym czyścić lekko patyczkiem do uszu i jakimś delikatnym płynem (brałabym pod uwagę szampon dla dzieci i delikatny płyn do mycia naczyń, absolutnie nic z rozpuszczalnikiem!). Zobaczyłabym jak to złoto się zachowuje, bo może by wystarczyło.

Przypuszczam, że to jest po prostu pomalowane złotolem, delikatny środek myjący nie powinien go zmyć, ale ewentualnie po pracy można przejechać świeżą warstwą. Złotol kosztuje koło piątaka.

Tylko zastanów się, czy
@niochland: Podstawowa zasada to jak najmniej wody, złocenia na drewnie nie lubią kontaktu z wodą, zwłaszcza, jeśli to faktycznie złoto płatkowe. Kojarzę sposób na pianę: ubija się na sztywno pianę z białek z dodatkiem paru kropel wybielacza i nakłada się nią na zabrudzenia miękkim pędzelkiem - tylko trzeba na bieżąco, kawałek po kawałku "zbierać" pianę razem z brudem za pomocą wacika albo szmatki, no i delikatnie, coby nic nie odpadło.
Tylko zastanów się, czy na pewno chcesz to robić... Rama ma teraz urok , tak zwany vintage gold, to nie wygląda na brud szczerze mówiąc. :) Po wyczyszczeniu i odnowieniu może wyglądać tanio i kiczowato.


@sudiczka: Dyskutowałem właśnie z różnymi osobami i mówili podobnie. W sumie jak na to spojrzę to racja, ma swój urok. Po prostu denerwują mnie te "ciemne" elementy między wzorkami, które wyglądają jakby były niedomyte

Spróbuję na
Po prostu denerwują mnie te "ciemne" elementy między wzorkami, które wyglądają jakby były niedomyte


@niochland: Tak na prawdę wcale tak nie wyglądają. ;) Efekt starego złota nakłada się teraz nawet na nowe przedmioty, żeby nadać im charakteru. Oczywiście, rozumiem, że może Cię to denerwować, więc popróbuj delikatnie tak jak mówisz i wrzuć efekty.