Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nowy monitor. Czy to jest normalny backlight bleed? Według mnie to nadaje się do zwrotu. Uważacie, że przesadzam?
To jest tak potężne, że po lewej stronie matrycy kolory są dużo cieplejsze, a po prawej dużo zimniejsze.

I tak, zakryłem monitor kocem, żeby odzwierciedlić nocne oświetlenie o godzinie 11 rano. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#monitor #hardware #it
Pobierz k....._ - Nowy monitor. Czy to jest normalny backlight bleed? Według mnie to nadaje s...
źródło: comment_1610359522frvbyld161zzII0HHMr8AC.jpg
  • 12
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@codiv: Ciekawe. Też miałeś tak że po jednej stronie matrycy były cieplejsze a po drugiej zimniejsze odcienie? Tzn. wyświetlany kolor np. zielony był zupełnie innym zielonym po prawej i lewej. Co najciekawsze Dell mówi, że to jest spoko i matryca spełnia ich "manufacturer uniformity standard". Wniosek nasuwa się jeden, no to chu*owy macie ten standard.

PS. Acera to bym kompletnie unikał, bo wszystkie ich monitory mają taki blb. Tak samo Philips,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klaud_najn_: na tyle co testowałem to zaraz po uruchomieniu widać było biała poświatę w lewym dolnym rogu, co było widoczne przy np filmach. Prawa strona wpadała w ciepłe barwy. Model to Acer R270USMIPX.

Podobno IPS to loteria i albo wyśle mój los na kolejny IPS innej marki lub poszukam alternatywy w TN/VA. Najbardziej zależy mi żeby był zdatny do pracy bo ten biały róg był najbardziej rozpraszający.

Ma ktoś może coś
@codiv: Nie wiem, ja bym dalej losował. Od VA podobno oczy bolą przy dłuższej pracy, aczkolwiek nie potwierdzę bo nigdy nie miałem VA w monitorze. TN jest po prostu żałosne i bym się nawet nie zastanawiał nad taką matrycą.

Ja mam jeszcze ten monitor: https://www.rtings.com/monitor/reviews/lenovo/q27q-10

Ale też loteria, bo pierwszy trafił mi się z martwym pikselem i krzywą podstawką, natomiast drugi już OK; nie posiadał tych wad, natomiast większy BLB już