Wpis z mikrobloga

"Więcej Niż Konteneryzacja" – nowy Podcast.

1. Dla zainteresowanych tematyką konteneryzacji oraz najpopularniejszymi narzędziami takimi jak: #docker, #kubernetes.
2. Druga strona podcastu to tematy związane z automatyzacją, infrastrukturą jako kod (IaC) i pokrewnymi

Krótko i na temat:

- Odcinki 20-40 minut (max)
- Odcinki solo + odcinki z gośćmi (ekspertami)
- W planie min. odcinki o certyfikatach CKA, CKAD, DCA
- Automatyzacja (IaC)
- na początku celuję w jednej odcinek na dwa tygodnie, zobaczę jak wyjdzie w praktyce

Dzisiejszy odcinek: "Wprowadzenie do Dockera i kontenerów"

- Podcast dostępny jest na Anchor, Spotify, Pocket Podcast, Google Podcast + moim YouTube
- za kilka dni pojawi się na iTunes (weryfikacja i approvale)
- TUTAJ znajdziesz podcast w formie blog posta

PS. Obserwuj (lub czarnolistuj) #wiecejnizkonteneryzacja

Wołam ostatnio plusujących :)
@bleeehah @jszafran @Gaussik @marcin_k @Crisu @Merlinek @czupek @enten @Nixon52 @2pek @subey @jabl

#programowanie #programista15k #programujzwykopem #devops
dnaprawa - "Więcej Niż Konteneryzacja" – nowy Podcast.

1. Dla zainteresowanych tem...

źródło: comment_1610353247xvFjmDdCcn94UG4SLh5zqm.jpg

Pobierz
  • 3
dziękuję pan @dnaprawa, od siebie dodam, że jestem programistą mobilnym, więc o kontenerach nie mam ZIELONEGO pojęcia, i liczę że się dowiem wszystkiego od Ciebie. To, co wiem o nich, to to, że można na nich stawiać web serwisy oraz odpalać infrastrukturę CI.
@dnaprawa: fajne są te odcinki. Tłumaczysz wystarczająco prosto, żebym zrozumiał xD. Czasem wplatasz terminy, których nie rozumiem, ale zwykle nie są one aż tak potrzebne do zrozumienia szerszego tematu.
Mam trzy uwagi:
- mówiłeś, że odcinki będą 20-40 minut, a drugi miał 17, jestem srogo rozczarowany ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- raz na dwa tygodnie to strasznie rzadko (°°