Wpis z mikrobloga

  • 1
@farmaceut mąka 00 z Selgrosa, nie pamiętam producenta. Przepis na ciasto z kanału vincenzo's plate, no a wypiek to różne moje inwencję jak w miarę znośnie zrobić pizze bez dobrego pieca.
  • Odpowiedz
@meshack: Pierwszy raz słyszę o palniku. Przypiekasz w piecu na maksa i potem dopalasz palnikiem czy jeszcze takie nieprzyrumienione ciasto wyciągasz i wtedy przypalasz?
  • Odpowiedz
  • 1
@Sharley eksperymentuje, drugie podejście. Pierwsze to robiłem na patelni od spodu palnik kuchenki i od góry przykrywkę podgrzewalem palnikiem, ale nic to nie dawało, finalnie spód mi się przypalił a góra nadal była surowa.
Tą ok 10min same ciasto z sosem w piekarniku, potem wyciągnąłem, dałem składniki i palnikiem na oko przypiekłem ale składniki się nie dopiekły, więc wrzuciłem jeszcze do piekarnika na około 10 minut żeby się ser rozpuścił. Następną
  • Odpowiedz
@meshack: Czyli pieczesz w sumie 20 minut? Długo. Polecam kamień do pieczenia pizzy i maksymalna temperatura z grillem od góry. 4 minuty ciasto+sos, 3 minuty z resztą składników i jest cacy. A za przepis na ciasto szanuję :) Tez go używam i jest świetne.
A żeby boki były ładnie zrumienione smaruję je delikatnie oliwą.
@miecz_przeznaczenia: cały sekret aby ciasto dojrzało i sfermentowało - 20-24 godziny przed pieczeniem trzeba
paganhuragan - @meshack: Czyli pieczesz w sumie 20 minut? Długo. Polecam kamień do pi...

źródło: comment_1610364769gOxcPGk6ca8TBCbTPzAvU7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@paganhuragan: Nie mam właśnie górnej grzałki, pisałem o tym w poprzednim wpisie. Mam c-----y piekarnik gazowy 220 stopni. Eksperymentuje z różnymi sposobami w warunkach jakie mam, to co wrzucam to moje najlepsze podejścia na stan z dnia wrzucania wpisu. Kamień mam. Jakbym w tym piekarniku co mam trzymał pizzę łącznie 7 minut to nie wiem czy by mi się w ogóle ser rozpuścił...

@OG_LOC: ? To nie jest
  • Odpowiedz
@paganhuragan: Ciasto jest cieniutkie, zobacz na drugim zdjęciu na czubku gdzie się kończy ser a ile jest ciasta, tylko ranty są grube, żeby zimitować neapolitański styl, bo tak lubię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Twoja pizza legancka, podobna właśnie do mojej (https://www.wykop.pl/wpis/54576297/czy-moja-domowa-pizza-moze-plusika-pizza-gotujzwyk/) jak bez palnika robiłem, przynajmniej ciasto bo składników, a zwłaszcza sera, to lubię nasrać xD Tutaj z tego co pamiętam to łącznie z 15
  • Odpowiedz
@OG_LOC: Ja tam nie mam problemu jak ktoś brechta, dopóki bez jakiś wyzwisk i personalnego przywalania się leci xD
Tylko zaznaczam, że nie staram się wiernie odzwierciedlić typowo włoskiego stylu, lubię n---------ć składników i lubię jak pizza jest trochę mokra, plus mam sprzęt jaki mam i z tego rzeźbię xD
  • Odpowiedz
@meshack: no ja trochę eksperymentowałem z ciastem jakieś cuda niewidy i niby znajomi mówili, że bardzo dobra no ale dopiero jak trafiłem na Vincenzo to sam jestem zadowolony :)
Przynajmniej wiesz, że trzeba piec na maksa, ja na początku piekłem po 20-25 minut w gazowym piekarniku 180 stopni. Jezu jakie to było wysuszone i twarde.
  • Odpowiedz
@paganhuragan: No dlatego też wolę trochę bardziej bladą pizzę, ale żeby ciasto było miękkie i elastyczne niż przypiec i jeść krakersy z serem na wierzchu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak się nie ma co się lubi to trzeba sobie radzić ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@paganhuragan: Ja skraplam oliwą całą pizzę, robiłem też tak, że smarowałem pędzelkiem dokładnie całe brzegi ale ani jakiejś wielkiej różnicy w wyglądzie, ani w smaku nie było, więc już tego nie robię.
  • Odpowiedz