Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Jadąc ostatnio do #rzeszow zauważyłem ciekawą sytuację.
Droga S19 dostała niedawno pachołki rozdzielające jezdnie, i przy okazji na całej długości ograniczenie do 80 kmph. Droga ekspresowa!
A równolegle idąca do niej zwykła droga, jakaś wojewódzka ma ograniczenie poza terenem zabudowanym do 90kmph.
Więc zgodnie z przepisami droga ekspresowa jest wolniejsza od zwykłej drogi poza terenem zabudowanym. Więc po co to komu?
#polskiedrogi #bekaztransa #zycietruckera
igrek97 - Jadąc ostatnio do #rzeszow zauważyłem ciekawą sytuację.
Droga S19 dostała n...

źródło: comment_1610272700zY9cNhqiZCHSQUkeKBHC3R.jpg

Pobierz
  • 19
@igrek97: ta zwykła droga to (o ile mnie pamięć nie myli) jest starą dk19. Ta ekspresówka też jest śmieszna, bo nie ma na całej długości dwóch pasów dla obu kierunków, tylko dziwne "pola do wyprzedzania" które kończą się po kilkuset metrach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fishery: nie mów mi o niemieckich autostradach, bo jeszcze spokojny jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@nikita1: te pachołki niedawno zamontowali a już co kilometr są 2-3 wyłamane xD dodatkowo teraz nieoznakowany będzie więcej mandatów sypał na osiemdziesiątce.

@krabozwierz: tak, to stara dziewiętnastka. Kiedyś mnie słuchy doszły, że ponoć mają robić dwa pasy na całej długości, ale jakoś mi się w to wierzyć nie chce.
We
@igrek97: jeżdżę przez S19 dwa razy w tygodniu, sam byłem kiedyś wyprzedzany na podwójnej ciągłej. Te pachołki to skutecznie ukróciły, ale ograniczenie do 80 kph to przesada imo, choć nadal lepiej jechać tamtędy, niż starą DK19, gdzie jest sporo terenu zabudowanego i kilka miejscówek, gdzie często "suszą".

Tak, podobno już powstają plany na poszerzenie tej drogi na 2+2 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może się doczekamy za 5-10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MojWlasciciel: różnica jest taka, że w Rumuni nikt nie będzie jeździł po tej autostradzie 60, a szwab na 80 pojedzie 80.
Bodajże na A9 u Niemca jest przed jednym mostem ograniczenie do 60 dla ciężarówek i te cioły hamują aż mało zębów na kierownicy nie zostawią.

@delusiones: ale jak się tam przyglądałem, to będą musieli właśnie chociażby wiadukty od nowa budować, bo nie przejdzie pod nimi dwie jezdnie, chyba, że
@igrek97: W okolicach Sokołowa Młp, Kamienia, a dalej bodajże w okolicach Nowosielca i jeszcze gdzieś - tam wszędzie trwają prace i jeździ się przez tymczasowe objazdy położone w polach, widać jakieś początki wiaduktów, którędy będą lecieć jezdnie, powstają fragmenty rond, np. koło Kamienia dwa ronda, wyczuwam tam węzeł.

Tak jak @Tosh pisze, wygląda to na 2+2, w miejscach, gdzie jest ziemia układana/ubijana/wyrównywana (nie wiem, nie znam się), to lecą dwie nitki