Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to dokładnie jest? Zawsze wydawało mi się, że EDT to najsłabsze, EDP to mocniejsze, a Parfum najmocniejsze stężenie tego samego. Czy tak jest w istocie?

Bo wlasnie zauważyłem, że np. Dior Sauvage najpierw były przez lata EDT, dopiero później wyszły EDP, a na końcu Parfum. Czy wszystkie pachną dokładnie tak samo, a różnią się tylko stężeniem?

Trochę pytanie laika, ale chciałbym wiedzieć, jak to dokładnie jest.

#perfumy
  • 17
W takim razie jaki jest sens takiego zabiegu?


@Kapitalista777: Marketing, zobacz ile perfumowego "póspólstwa" na to się łapie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy w ogóle prawda jest, że Parfum pachną "najmocniej", EDP trochę mniej i tak dalej?


Prędzej powiedziałbym że tendencja jest odwrotna i projekcja maleje ze wzrostem stężenia substancji pachnącej
generalizując bardzo to im mniejsze stężenie olejków (woda kolońska->woda toaletowa->woda perfumowana->perfumy) tym większa projekcja przy mniejszej trwałości


@Mu5hr00m: No właśnie, dlaczego więc po prostu w przypadku tych samych perfum po prostu nie skaluje się stężenia olejków, jak podpowiada intuicja?

dlatego joop homo to mój ulubiony przykład mimo że smrut ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Deska_o0: Nawet nie strasz, mój pierwszy blind i czekam zajadamy jak Messerschmitt XD