Wpis z mikrobloga

#uk #polskiedrogi
Czy w UK w ogole istnieja w ogole takie przejscia dla pieszych jak to w zalaczniku? Mieszkam na wyspach ponad 15 lat, zjezdzilem juz cala Anglie ale jeszcze takiego przejscia dla pieszych nie spotkalem. Codzi mi o miejsce, gdzie mamy dwa pasy w jednym kierunku, jest przejscie dla pieszych i nie ma swiatel. Podobno w Polsce mocno rypia mandatami za 'wyprzedzanie' w takich miejscach, nawet gdy jedziesz 1km/h szybciej od samochodu po prawej.
papapapuga - #uk #polskiedrogi
Czy w UK w ogole istnieja w ogole takie przejscia dla...

źródło: comment_1610232541sjnk4p0C7oEtRdizOaXQpS.jpg

Pobierz
  • 19
W Polsce pełnią funkcję dekoracyjną


@Pieron: Gdy bylem w PL ostatnio rzucilo mi sie w oczy to, o czym wspomina @shelby0153, dziesiatki znakow przewijane reklamami wszelakiej masci na wszystkim co w poblizu drogi i zasiegu wzroku kierowcy.
Te przejscia dla pieszych to takie nie za bezpieczne jednak troche... nikt z tym nic nie robi?
P.S. Nawet tylko patrzac na zdjecie, ktore zalaczylem na gorze odczuwam dosyc duzy niepokoj widzac zblizajacego
@papapapuga robi się. Jak kogoś potrącą na przejściu to stawiają więcej znaków, dodają kolejne przejście w pobliżu i może przypadkiem zamontują oświetlenie które w poprawny sposób oświetla przechodzących pieszych. No i chyba zmienili prawo, że od 1 stycznia pieszy ma pierwszeństwo przed wejściem na pasy ale nie wiem czy coś to zmieniło oprócz orzekania o winie. No i nie wiem czy ten przepis wszedł w życie bo ważniejsze były afery z dupy
@papapapuga w sumie znam dwa przejścia dla pieszych gdzie przechodzi się przez dwa pasy w jednym kierunku ale żadne z nich nie jest na długiej prostej. Są w miejscach gdzie za bardzo nie ma się jak rozpędzić.
Czy w UK w ogole istnieja w ogole takie przejscia dla pieszych jak to w zalaczniku?


@papapapuga: Chyba się nie spotyka - w ogóle nigdzie na zachodzie nie kojarzę takich.
Ale przyczyna wydaje się być nieco inna - u nas jest zakaz przechodzenia przez drogi dwujezdniowe (bądź z torowiskiem). Wolno to robić wyłącznie na przejściach dla pieszych i nie ma znaczenia że do najbliższego byłyby jakieś kilometry.

Natomiast wszędzie na świecie
@hellfirehe: Odnosnie przechodzenia przez jezdnie na czerwonym swietle - istotnie, jest zasadnicza roznica UK a PL.
Jeszcze jeden (w moim odczuciu dosyc nienaturalny) przepis mi sie przypomnial: warunkowa zielona strzalka w prawo i generalnie kolizyjne skrzyzowania jako regula a nie wyjatek w ilosci napotkanych podczas drogi przez Polske. Nie wiem czy gdziekolwiek indziej zielone 'nie jest' zielone i trzeba sie zatrzymac aby ruszyc, nawet jak nic nie jedzie albo nie idzie.
@hellfirehe: "W Polsce ze względu na zakaz przechodzenia w jakikolwiek inny sposób niż na przejściu dla pieszych, jeśli teren jest jakkolwiek zamieszkany to muszą być przejścia najrzadziej co kilkaset metrów ze względu na to że mieszkańcy (słusznie) wtedy wnioskują o te przejścia. W takim układzie nawalenie świateł co każde takie przejście byłoby mocno nieefektywne dla jednak przelotowego charakteru dróg dwujezdniowych."

Serio?
Według przepisów to powiedziałbym, że można przechodzić w naprawdę wielu
Serio?

Według przepisów to powiedziałbym, że można przechodzić w naprawdę wielu miejscach poza przejściami dla pieszych ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@errorek95: Za wyjątkiem dróg dwujezdniowych, których sytuacja jest uszczegółowiona nieco dalej:

5. Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują
tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez jezdnię lub
torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych.

Dlatego droga dwujezdniowa w terenie
@papapapuga: typowy wymysł z państw bloku wschodniego. Wziął się często z tego, że arterie przecinają miasta i dzielnice i zamiast zrobić bezpieczną infrastrukturę to decydenci polecieli sobie na zachód, popatrzyli, że tam nawalone jest przejść jedno na drugim i to samo robią u nas. Przejść jest tyle, że cieżko jest dać na każde sygnalizacje i mamy problem w postaci niebezpiecznych przejść. Prawda jest taka; jeśli nie można zamontować sygnalizacji przejście przez