Wpis z mikrobloga

Ktoś ostatnio mówił w komentarzu, że żąda więcej uczestników z wysokim BMI, oto więc wchodzę ja cały na biało:
Wiek: 25 lat [M]
Wzrost: 188cm
Waga aktualna: 150.8kg (ale nie na czczo, na czczo wychodzi około 148 z hakiem)
Cel: 90kg (zgubić 40% aktualnej masy ciała)
BMI: 42.44
Troszkę o sobie: No w grudniu jeszcze tego nie było, bo było 140kg, ale mocno się postarałem i #!$%@?łem masę po całości wciągając nosem makowce i inne rzeczy. Generalnie to gruby leń ze mnie, i mimo że umiem gotować i robię to dobrze to wolałem #!$%@?ć coś z mcdonaldsa, np. 2 drwale za jednym podejściem. Największą moją słabością jest nagradzanie siebie w trakcie diety i muszę z tego zupełnie zrezygnować. Zazwyczaj udawało mi się zejść w miesiąc 10kg, po czym była nagroda w postaci żelków albo czegoś innego, i wszystko szlag trafiał. Z drobnej nagrody robił się tygodniowy ciąg #!$%@? smieci i słodyczy. Przez to, że jestem dość wysoki i tłuszcz odkłada się w miarę proporcjonalnie to nie wyglądam na typowego ulańca, którego trzeba by zkulać po schodach, więc tutaj mam plusik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cóż w tym roku planuje zgubić przynajmniej 25kg, głównie po to by czuć się lepiej, nie pocić się jak prosiak na rożnie, i żeby żona nie została wdową przedwcześnie ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

Przy okazji mam zamiar wrzucać tutaj zdjęcia fitatu, i żarełka jak coś dobrego wyjdzie z pod mojej patelni wraz z przepisem w komentarzu.
Cel kaloryczny to 2000kcal dziennie oraz od 30-60 minut ćwiczeń siłowych i z masą ciała, jak będzie cieplej to wleci rower.


#zagrubo2021
Pobierz
źródło: comment_1610216216c6jfHF2agPYbSOLs7ahsiy.jpg
  • 17
@Rotapa: Przy wadze 150kg możesz #!$%@?ć więcej kalorii, szczególnie jeśli codziennie wykonujesz aktywność fizyczną. Nawet trochę poniżej 3000 na początek będzie gites.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Rotapa: na początek 2tys kalorii będzie za mało. Możesz za szybko tracić wagę i potem nagle jeb łubudubu i znowu 150kg. Na spokojnie sobie zacznij. Pierwszy miesiąc lekko poniżej 43tys jak kolega pisał plus więcej ruchu i potem schodzisz jak waga zaczyna się utrzymywać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Rotapa: na początek 2tys kalorii będzie za mało. Możesz za szybko tracić wagę i potem nagle jeb łubudubu i znowu 150kg. Na spokojnie sobie zacznij. Pierwszy miesiąc lekko poniżej 43tys jak kolega pisał plus więcej ruchu i potem schodzisz jak waga zaczyna się utrzymywać.

@Rydzyk102: myślę że 43tys kcal/dziennie zabije naszego kolegę drugiego dnia :) xd
@Rotapa uprzejmie dziękuję, że chociaż ktoś mnie posłuchał i wyrównał średnią ( )

Znam ten ból, jestem kilka cm wyższy, a kilka lat temu najwyższą wagę miałem chyba 148.5, więc... Witam w klubie ;)

Co do kalorii to zgadzam się z przedmówcami,nie zaczynaj od 2k kcal, bo to grubo poniżej twojej podstawowej przemiany materii.

Z pierwszego lepszego kalkulatora wychodzi dla Ciebie

cytowany tekst

Twoja dzienna Podstawową Przemiana
@michuss: co kalkulator, to inny wynik niestety. Nie znam się, to się wypowiem. Wydaje mi się, że 3k kcal to za dużo. Sporo syfu można w tym zmieścić. Obcięcie do 2500 pozwoli już podejść nieco rozważniej do wyboru produktów/potraw.