Wpis z mikrobloga

#xboxseriesx #xbox vs #ps5 #ps4

w sumie to rozumiem jaka jest fundamentalna różnica między tymi konsolami a jest duża.

Sony stawia na filmowe, liniowe gry o wysokiej jakości. Kupujesz taką sztukę za 350 zł, maksujesz kilka miesięcy i sprzedajesz. No chyba, że jesteś frajerem co kupił cyfrową wersję i nie możesz jej odsprzedać xD

M$ stawia na urozmaicenie. Kupujesz gamepassa. Chcesz pograć w strzelankę na multi? Odpalasz bf5 albo innego battlefronta. Dobra znudziło ci się, może by ograć jakiegoś rpga? Outer Worlds wita. Wyścigówka? Forza. Indyk? Jest pełno indyków. Gry mają być funem i typową rozrywką a nie nabijaniem pucharków. Bo i po co to robić.

W poprzedniej generacji m$ #!$%@?ł na maksa. Chcieli dać konsolę bez napędu z przypisywaniem konta do gier ala steam, chcieli zrobić z konsoli multimedialne centrum rozrywki. ps4 to była zwykła konsola stawiająca na dobre gry i tego chcieli gracze. Dlatego m$ przegrał poprzednią generację. Ale teraz jest inaczej.

Wiadomo, że sprzedasz ps jest lepsza, no ciężko żeby nie była skoro ps5 ciągnie na reputacji ps4, która była fenomenalną konsolą, chociaż słabą technologicznie.

Tylko, że m$ #!$%@?ł ostro z tym gamepass to jest przyszłość grania, bardziej casualowego, nie skupiasz się na konkretnym tytule a na doświadczeniu. A to m$ może mieć lepsze w tej generacji. Pokupowali też masę studiów i zobaczymy co z tego będzie.

Ta generacja będzie ciekawa i ciekawe kto wygra. Sony ma asy w postaci swoich exslusivów, m$ ma gamepassa. Technologicznie konsole są prawie identyczne więc różnica i wygrana będzie zależeć od podejścia do gier.
  • 69
@Danio_1992: oby sony weszło z swoim gamepassem bo wtedy będzie większa konkurencja czyli lepsze gry i niższe ceny. myślę, że m$ też będzie miał kilka naprawdę porządnych exów (pc i xbox) bo nie na darmo nakupowali tyle studiów, ale zobaczymy bo to spekulacje.

ja już nie stoję po żadnej stronie. o xboxie myślałem właśnie ze względu na gamepassa zanim pojawił się next gen, dostępność konsol sony mnie tylko przekonała.

w ogóle
@ironlelele: Nie mam linka ale w dzień premiery PS5 był opublikowany na Onecie wywiad z Jimem Ryanem i tam zadano mu pytanie o PS Now w Polsce i właśnie gamepassa od Xboxa. Wtedy odpowiedział, że Sony szykuje już konkurencyjną usługę i niebawem ujrzy ona światło dzienne
@Danio_1992: a i tu moje spekulacje, ale możliwe, że nowy elder będzie tylko na xboxa i pc. wtedy będzie grubo bo wszyscy wiemy jakim hitem był skyrim. myślę że po to m$ kupił bethesde, a jak go #!$%@?ą od razu do gamepassa co jest bardzo prawdopodobne to zacznie się ostra rywalizacja sony z m$

dlatego myślę, że ta generacje nie będzie wyglądała jak poprzednia. m$ wyciągnął dobre wnioski

a co najśmieszniejsze
@Marek1991: poczekajmy rok-dwa i zobaczyłby ile będzie gier nie wydanych na PS5, nie po to zieloni kupują tyle stadiów by te gry wychodziły na konsole Sony , Microsoft ma już 23 studia w tym kilka naprawdę dużych.
No chyba, że jesteś frajerem co kupił cyfrową wersję i nie możesz jej odsprzedać xD


@x134xvb: frajerem nazywa mnie jakiś biedak który jak chce pograć to musi handlować płytkami jak rusek na bazarze w latach 90. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

caly czas próbuję zrozumieć po co wy takie tematy zakładacie. czy wydaje wam się, że kogokolwiek interesuje zdanie domorosłych analityków z wypoka? jak szukałem konsoli, to po
frajerem nazywa mnie jakiś biedak który jak chce pograć to musi handlować płytkami jak rusek na bazarze w latach 90.


@advert: nie jestem biedakiem, nie jestem frajerem po prostu. jestem ciekawy jakby zachód zareagował jakby gry kosztowały 200$.

zamiast #!$%@?ć kasę na absurdalnie źle wycenione gierki w pl wolę sobie pojechać na wakacje albo kupić jakiś sprzęt.
zamiast #!$%@?ć kasę na absurdalnie źle wycenione gierki w pl wolę sobie pojechać na wakacje albo kupić jakiś sprzęt.


@x134xvb: a ja i sprzęty sobie kupuję, i na wakacje jeżdżę, i gry cyfrowo biorę, bo sobie mogę na to pozwolić i własny komfort i wygodę cenię wyżej. a ty dalej się baw w mirka-handlarza i myśl że jesteś lepszy
a ty dalej się baw w mirka-handlarza i myśl że jesteś lepszy


@advert: nie chodzi o to, że myślę, że jestem lepszy. stary, korwa. a sprzedaż gier jest banalnie prosta i tania. ale tu nie chodzi o to.

chodzi, że gry nowej generacji kosztują 350 zł, mówimy o wersji podstawowej, bez dlc i tak dalej. Polak ile zarabia 3000 zł, może 4k? Masz 8-9 gier za twoją pensję. Teraz dajmy takiego
chodzi, że gry nowej generacji kosztują 350 zł, mówimy o wersji podstawowej, bez dlc i tak dalej. Polak ile zarabia 3000 zł, może 4k? Masz 8-9 gier za twoją pensję.


@x134xvb: jak ktoś ma czas grać w tyle gier to zakładam że zbyt wiele innych zajęć nie ma i rzeczywiście, po powrocie z pszyrki może się bawić w handlarza. ale to oznacza że patrzymy z zupełnie innej perspektywy.
jeśli mam ochotę
@x134xvb:

Wiadomo, że sprzedasz ps jest lepsza, no ciężko żeby nie była skoro ps5 ciągnie na reputacji ps4

Obecnie sprzedaż PS jest lepsza tylko i wyłącznie dlatego, że MS dał dupy z produkcją. Kto wie jak wyglądałaby sytuacja sprzedażowa, gdyby MS produkował co najmniej tyle co Sony? Może nawet przez chwilę to oni byli by na prowadzeniu gdyby ich konsole były dużo łatwiej dostępne niż te od konkurencji? Ludzie zniecierpliwieni czekaniem