Wpis z mikrobloga

#xboxseriesx #xbox vs #ps5 #ps4

w sumie to rozumiem jaka jest fundamentalna różnica między tymi konsolami a jest duża.

Sony stawia na filmowe, liniowe gry o wysokiej jakości. Kupujesz taką sztukę za 350 zł, maksujesz kilka miesięcy i sprzedajesz. No chyba, że jesteś frajerem co kupił cyfrową wersję i nie możesz jej odsprzedać xD

M$ stawia na urozmaicenie. Kupujesz gamepassa. Chcesz pograć w strzelankę na multi? Odpalasz bf5 albo innego battlefronta. Dobra znudziło ci się, może by ograć jakiegoś rpga? Outer Worlds wita. Wyścigówka? Forza. Indyk? Jest pełno indyków. Gry mają być funem i typową rozrywką a nie nabijaniem pucharków. Bo i po co to robić.

W poprzedniej generacji m$ #!$%@?ł na maksa. Chcieli dać konsolę bez napędu z przypisywaniem konta do gier ala steam, chcieli zrobić z konsoli multimedialne centrum rozrywki. ps4 to była zwykła konsola stawiająca na dobre gry i tego chcieli gracze. Dlatego m$ przegrał poprzednią generację. Ale teraz jest inaczej.

Wiadomo, że sprzedasz ps jest lepsza, no ciężko żeby nie była skoro ps5 ciągnie na reputacji ps4, która była fenomenalną konsolą, chociaż słabą technologicznie.

Tylko, że m$ #!$%@?ł ostro z tym gamepass to jest przyszłość grania, bardziej casualowego, nie skupiasz się na konkretnym tytule a na doświadczeniu. A to m$ może mieć lepsze w tej generacji. Pokupowali też masę studiów i zobaczymy co z tego będzie.

Ta generacja będzie ciekawa i ciekawe kto wygra. Sony ma asy w postaci swoich exslusivów, m$ ma gamepassa. Technologicznie konsole są prawie identyczne więc różnica i wygrana będzie zależeć od podejścia do gier.
  • 69
  • Odpowiedz
@Marek1991: tylko, że gamepass ma dobre gry, nie jest zawolony gównem jak steam. masz dobre gry z każdego gatunku. to nie jest tak, że masz 100 tytułów gdzie większość jakimś gównem, indyki jak są to praktycznie wszystkie dobre, na wysokim poziomie, to samo ścigałki, fpsy, platformówki, gry z trzeciej osoby, rpg i tak dalej
  • Odpowiedz
zeby w ogole odbil od dna


@StinkyPoljakTheWorm: że co? Zobacz ile PCtów jest, tam też jest xbox game pass + telefony.

gównogry typu indyki


@Marek1991: też tak myślałem ale od kiedy mam gamepass zacząłem odpalać gry które mnie interesowały a było mi szkoda na ps4 tej stówki czy 60zł i powiem ci że niektóre indyki swoją ciekawą mechaniką biją na głowę filmowe gry gdzie mechanika skupia się na
  • Odpowiedz
@x134xvb: to czemu w 20 najlepszych exach na poprzednią generację na xboxa może było 3 lub 4? Co jest odpowiednikiem God of Wara albo tlou na xboxa? Nie ma takich gier po prostu
  • Odpowiedz
@Marek1991: nie rozumiesz dalej na czym polega różnica. sony #!$%@? raz na rok, dwa może jakiś porządny tytuł i wszyscy go ogrywają. xbox to jest konsola na zasadzie wracam z roboty dzisiaj mam chęć na bijatykę odpalam mortal kombat, jutro mam chęć na ścigałkę to odpalam forze i tak dalej.

m$ nie stawia na pojedyncze gry tylko na doświadczenie korzystania z usługi
  • Odpowiedz
@ironlelele: no jak nie masz życia to tak to wygląda. ja nie zdążyłem ograć wszystkich exów z ps4 xD a i tak w sumie to głównie grałem w wiedźmina3.

teraz na xboxie inaczej gram niż na ps4. dużo bardziej przełączam się między tytułami.
  • Odpowiedz
@ironlelele: TLOU2 to tylko jeden ex, a reszta - spidermany (20-30h bez maksowania), bloodborne (30-60h bez maksowania), ghost of tsushima też gdzieś tyle.

A i TLOU2 jest #!$%@? przereklamowaną grą.

GOW kupiłem cyfrową jak frajer bo wszyscy ochy achy i myślałem, że będę ogrywał z 2-3 razy. Skończyłem grę i miałem tylko minę WTF przecież to jest #!$%@? jakieś intro do pełnej wersji xD Ograłem raz, drugi mi się nie chciało i nie mogłem już
  • Odpowiedz
@x134xvb: Tylko w sumie Sony wraz z premierą PS5 powiedziało, że jest świadome wyższości gamepassa u konkurencji i już ma naszykowaną ich alternatywę, która zaprezentują w niedalekiej przyszłości tak że warto poczekać, bo za chwilę i tu będzie jakiś korzystny abonament choć znając Japończyków my tego nie dostaniemy a już z całą pewnością cenowo będzie tragedia w porównaniu do MS

Osobiście jestem po stronie niebieskich ale Sony jest zbyt zapatrzone
  • Odpowiedz