Wpis z mikrobloga

  • 0
@nicnieslyszalam ja właśnie skończyłem robić rosolek, gar 10l, 4.5l wody, dwa uda z indyka ~1kg z lidla, 50dg skrzydełek z kurczaka, 50dg ud z kurczaka, 50dg szpondra. 4 srednie marchewki, 5 średnich pietruszek, pół dużego selera, cały por, łyżka lubczyku, 4 liście laurowe duże, 6 ziela angielskiego, trochę pieprzu w ziarnie, pietrusza zielona, 3h na wolnym ogniu
  • Odpowiedz
@nicnieslyszalam gdybyś miała jakiekiekolwiek wątpliwości, czy można robić schabowe w sobotę, to tylko napiszę, że hymn schabowego wystukiwany młotkiem do mięsa słyszę w bloku codziennie.
  • Odpowiedz
@nicnieslyszalam jak wyżej napisał Omate, udka z kurczaka, indyk. Ja dodaję zawsze szyje z kaczki, z niej samej to zupełnie inna zupa - spróbować i ocenić samemu. Szponder sprawia, że taki rosół mogę przerobić np. na barszcz czerwony. Nadaje przyjemnego aromatu. Gotować, mieszać, próbować :)
  • Odpowiedz
@nicnieslyszalam: No kaczka generalnie jest bardzo tłusta, ale to jeden z najzdrowszych tłuszczu zwierzęcych. Jeżeli opieczesz wcześniej kości, jak w przepisie który podlinkował @paramyksowiroza to większość tłuszczu się wytopi i możesz go zużyć do czegoś innego. Można tez zebrać tłuszcz na koniec jak rosół wystygnie, ale to gorsze rozwiązanie - bo w tłuszczu rozpuszczają się smaki. Wiec jak go zbierzesz na koniec to zabierzesz tez sporo smaku z rosołu.
  • Odpowiedz