Wpis z mikrobloga

Tylko sluchawki sie kupuje albo do 150zl albo powyzej 1000. Przedzial 400-600 jest absolutnie najgorszym mozliwym


@Gilbert_Prukwa: O człowieku, dawno nikt większej głupoty tutaj nie napisał, a pamiętajmy, że to jest wykop.

Poza wymienionymi wyżej Bayerdynamicami to Shure (SRH840), Audio Technica (ATH-M50 X), AKG (K-702) i masa innych producentów ma zjaebiste słuchawki w tym przedziale :D
  • Odpowiedz
z reszta nie wiem jaki rocket science jest w miedzianej cewce za 1000 zl a tej za 200


@Tylko_noc: mam słuchawki za 30, 90, 150, 850 I 3400zł. W każdym wypadku jest różnica ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tylko_noc: nie i nie tym się różnią, kiedyś kupisz jakieś droższe to sam zobaczysz z własnego doświadczenia xD

To samo z kolumnami, taka za 200zł nie gra tak samo jak taka za 2000zł - mimo że technologia jest ta sama
  • Odpowiedz
@Dru_Gru: prosto w DAC lub kartę ze wzmacniaczem słuchawkowym. Superluxy HD669 mają 56 ohm, AKG 712 Pro 62 ohm, Audio-Technica ATH-W1000Z - najdroższe - 43 ohm, reszty nie chce mi się sprawdzać

Moc potrzebna do napędzenia słuchawek, też nie przekłada się 1:1 na walory dźwiękowe. Mogą być wymagające słuchawki, do których potrzeba konkretny wzmacniacz które zagrają gorzej niż choćby banalnie łatwe do napędzenia W1000Z
  • Odpowiedz
@Dru_Gru: jeśli porównujesz jeden i ten sam model w dwóch wersjach, to dobrze napędzona wersja wysokoohmowa może mieć słyszalnie lepszą kontrolę dźwięku

ale to tylko w tym konkretnym przypadku, gdy porównujemy różne modele, na różnych przetwornikach, różnie zbudowane - to słuchawki 250ohm niekoniecznie muszą być lepsze niż te 50ohm, to już wszystko zależy od konkretnych słuchawek
  • Odpowiedz