Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
W dalszym ciągu planuje logistykę żywieniową ( ͡° ͜ʖ ͡°) po wszystkim podziele się całym planem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nurtuje mnie jedna kwestia, co myślicie o tym żeby robić sobie kanapki np z łososiem i serkiem fromage w poniedziałek wieczorem. Robie 3 zestawy, pakuje je próżniowo (Bosch teraz reklamuje taką technologie, wstawiam zdjęcie takiego worka).
Trzymam w lodówce i codziennie rano odpakowuje 1 zestaw xD. Wychodzi na to, że w czwartek będę jadł kanapkę zrobioną w poniedziałek xD ale to wszystko będzie w lodówce i w próżni więc powinno być ok chyba? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kiciochpyta #gotujzmikroblogiem #gotujzwykopem #gotowanie
Pobierz
źródło: comment_1610026478tmndTEAWX6HNHXCdzCGCkf.jpg
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wykopowy_brukselek: złota zasada w moim planie jest taka, że robie jedzenie na 3-4dni i później moge je tylko podgrzewać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozumiem, że w tym przypadku problemem będzie starzenie się chleba? Łosoś też nie jest dobrym przykładem bo to rzeczywiście może się zepsuć i warto zredukować przechowywanie do dwóch dni.
@super_gej: jednak zredukuje przechowywanie do dwóch dni ( ͡° ͜ʖ ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Drakalen: kanapke wyciągam z worka i zjadam ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja tu nie wspominałem ale mam taką pracę, że w nocy mogą do mnie zadzwonić i musze iść do pracy. Więc wtedy zabieram sobie worki i lunchboxy. Jakbym był cały czas w domu to też innaczej by to wyglądało.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Drakalen: Jak zadzwonią o 3 rano, że mam być na 6 to muszę wstawać i robić kanapek na cały dzień. Więc w grę wchodzi tylko opcja mojego planu na 3-4 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Problem ze świeżością chleba ma rozwiązać to pakowanie próżniowe. Blenderem odsysam powietrze. Dla chleba to jest akurat istotne czy jest dostęp powietrza czy nie. Niestety nie mam jak tego potwierdzić.
@kocia_mordka: serek kanapkowy po otwarciu wytrzyma bardzo długo, łosoś kilka dni minimum, jeśli jest wędzony. Jeśli zapakujesz próżniowo nie ma szans, żeby się zepsuło, niemniej nie wiem jaki będzie po takim czasie smak. Jak chodziłam do szkoły i jadłam kanapki robione wieczorem, to nie musiały być zepsute, żeby były niesmaczne ¯\_(ツ)_/¯
Albo zmień składniki. Ja w niedzielę gotuję na trzy dni i w środę na dwa następne. Nigdy mi się nic
@bydlaku470: piątnica twój smak, łaciaty np. Mają czysty skład, bez zagęstników, olejów roślinnych i innych śmieciówek, podobnie te z biedronkii. Kiedyś jeden został zapomniany chyba na około miesiąc i wciąż był zdatny do spożycia xD nie, nie było pleśni, zjełczenia, nic się nie zepsuło.
@bydlaku470: nie wiem, ale nic mi nie zamarza, w poprzedniej miałam 17 XD
a tak na poważnie, to pewnie około 5, rodzice też mają 5 i to ile im czasem jedzenie wytrzymuje to jest głowa mała, a produkty mamy czyste, bo nie jemy gotowców ani wysokoprzetworzonych produktów, także nie wiem ;)