Wpis z mikrobloga

Mirki jestem na wypowiedzeniu miesięcznym, pod koniec miesiąca mam wpisany urlop wypoczynkowy, zatem pula godzin urlopu wypoczynkowego jest już wykorzystana, ale de facto nastąpi to za kilka dni. Pytanie brzmi czy zatem mogę wziąć dziś urlop na zadanie czy nie mam do tego prawa? Polski kodeks pracy jest tak zawiły ze nie mam pojęcia, proszę o odpowiedz
#praca #pracbaza
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kokol Urlop na żądanie jest na twój wniosek, jak nie anulujesz tamtego, to co po prostu nie dadzą, bo nie masz dostępnych dni. Urlop na żądanie idzie z puli dni urlopoeych, nie wiem czego oczekujesz, chcesz tego dnia czy nie
  • Odpowiedz
no chce ale oni mi pisza ze nie moge dzis wziac uz bo nie mam juz dni urlopowych, bo podpisalem sie pod tamtym wnioskiem. ogolnie jakby co moge anulowac tamten wniosek bez problemu ale oni nie chca go anulowac, czyli maja prawo nie chciec go anulowac i przez to nie moge dzis brac uz
  • Odpowiedz
@taktoto: w takim razie skoro nie chcą dać uz czy mogę skorzystać dzisiaj z przysługującego mi na wypowiedzeniu dnia na poszukiwanie pracy? czy wniosek o taki dzień, jeśli zgłoszę tego samego dnia co pracuje, to czy musza go zaakceptować czy maja prawo odmowy?
  • Odpowiedz
@taktoto: ale na 100% jesli zloze dzis ten wniosek o urlop na poszukiwanie pracy mimo ze mialem dzisiaj pracowac nie maja prawa mi odmowic podpisania takiego wniosku??
  • Odpowiedz
@kokol Mają prawo, ale co za problem, jeśli argumentem na żądanie było tylko to, że nie masz wolnej puli. Bardzo chcą, zebyś dzisiaj przyszedł?
  • Odpowiedz
skoro maja prawo odmowic dzis skoro dzis pracuje to zawsze moge isc na l4, ale nie o to w tym wszystkim chodzi. zawsze bardzo chca zebym przychodzil, jednkaze mam wreczone wypowiedzenie. skoro maja prawo dzis odmowic skoro dzis pracuje i maja takie prawo to jaki jest najpozniejszy dzien na zlozenie wniosku o urlop na poszukiwanie pracy czy jest to dzien przed?
  • Odpowiedz
@kokol Wiesz, to zależy, ją miałam takiego pracodawcę, że jak mi trzeba było, to nie robił problemów. Można zawsze się dogadać. Gorzej jak masz problemowego. Termin i tak musisz z nim ustalić.

Ciężka, praca? Może bardzo bolą cię plecy i musisz koniecznie zasięgnąć porady lekarskiej ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kokol "Ponadto pracownikowi przysługuje prawo wskazania dni, w których wnosi o zwolnienie od pracy – termin wykorzystania dni wolnych pracownik powinien jednak uzgodnić z pracodawcą. Skorzystanie przez pracownika z dni wolnych samowolnie bez zgody pracodawcy jest nieusprawiedliwioną nieobecnością."
  • Odpowiedz