Wpis z mikrobloga

Mirku, z którym dyskutowałem jak Kraków wyłaczał swiatło w nocy. Mówiłeś, że to dobry kierunek skoro miasto nie ma kasy. Nic sie nie martw - kasa zaoszczedzona zostala dobrze wydana: - https://gazetakrakowska.pl/krakow-ponad-18-milionow-zlotych-jacek-majchrowski-hojnie-nagradzal-urzednikow-w-2020-roku-radni-komentuja/ar/c1-15375694
#krakow

Mirku, sorki, ale naprawde chcialem Cie zawolac ale nie dokopołem się do naszej dyskusji.
  • 20
@testowyandrzej jebnięcie cen ropy, zmniejszona koniunktura przez 2 msc na wiosnę jak cała Europa obsrała zbroję i zamknęła fabryki, kolejne 2 msc rozkręcania się do jakiejś normy - branża powiązana z automotive. Największym ograniczeniem był brak zarobku.
@testowyandrzej: bo rozdzieliłbym te dwie rzeczy

1. wyłączenie świateł żeby zaoszczędzić - OK
2. wypłacenie gigantycznych premii urzędników w momencie jak nie ma hajsu - SKANDAL

Ale nie sądze żeby od początku wyłączenie śwateł było planowane właśnie dokłądnie po to, żeby był hajs na premie
@Aerwin: Co do 2. tak wypłacanie administracji nagród na poziomie kilkudziesięciu tysięcy pln to kpina - ale premie dla zwykłych urzędników powinny być utrzymane za wszelką cenę tak jak utrzymuje się premie w firmach dla niżej kwalifikowanych a obcina od góry tak samo powinno być tutaj (ja wiem że na wykopie panuje opinia że w firmach to janusz bierze premie a dla robaka polaka 100pln, ale najczęściej jest na odwrót i
@Aerwin: zgoda - nie jest to bezposrednio polaczone. Natomiast laczy to jedna firma pod szyldem "miasto krakow" i argumentowanie wylaczania swiatel oszczednosciami aby potem ta sama firma wywalila taki gruby hajs na premie jest po prostu ze sobie sprzeczne.
@Aerwin: widzisz (moze nawet to z Toba to dyskutowalem), ja mam inne zdanie - to nie jest Pierdziszewo Dolne, tylko milionowe miasto, w którym ludzie pracują czy żyją cała dobę. Wiem, że to może być mocno naciągany argument, ale pewnie jakby byli turyści to by się nie odważyli wyłączać bo jak to tak "ciemnogród".

Jako mieszkaniec mam bardzo kiepskie zdanie o tym jak jesteśmy brani pod uwagę przez miasto.
@testowyandrzej: akurat wtedy był lockdown więc nie było ani turystów ani ludzie specjalnie nie pracowali. ¯\_(ツ)_/¯ Nie przekonamy się do swoich racji więc pozostaje mi tylko życzyć miłego dnia :D
@testowyandrzej chodziles po miescie po polnocy? Naprawde ciezko kogos spotkac - przykladowo wczoraj park lotnikow - nikogo, na petli 15 km rowerem raptem pare osob a to wszystko jeszcze przed polnoca. na obiektach typu parki, boczne drogi , osiedla , przynajmniej powinnismy miec fotokomorki zeby sie to nie swiecilo kiedy nie trzeba... zobacz parking przy NCK to jest patologia. oslepiajace reklamy przy drogach to samo - out.
@testowyandrzej: Krakow wylaczal swiatlo w momencie kiedy znalazl sie pod kreska. Wowczas rzad oglosil przedluzenie czasu wplat pit/cit, co rozregulowalo plynnosc. Hajs z turystyki momentalnie zniknal, dodatkowo nie wiedzieli czy dostana kolejne pozyczki.

Druga sprawa, ze to co jest oznaczone jako "premia" wcale realnie nia moze nie byc i pasowalo by dotrzec do bardziej szczegolowych danych. Przyklad: nauczyciel gdy nie pracuje to nie dostaje kasy od panstwa, hajs jest wyplacany przez