Wpis z mikrobloga

@thexDguy: są pewnie systemy bezpieczeństwa w takich budynkach. Dlatego też tak szybko główna sala kapitolu została ewakuowana. Kobieta która została zabita przez ochronę próbwała się dalej przebić, możliwe że według schematu ochrony była to już pewna strefa bezpieczeństwa ważniejszych ludzi, co można stwierdzić po barykadzie przy drzwiach. Kobieta ewidentnie dostaję od przodu, czyli od osoby która zna tzw strefy bezpieczeństwa budynku. Widocznie już to była pewna linia której nie można przekroczyć,
w jaki sposób przypomina to zabicie Charlesa Whitmana?


@thexDguy: w taki sposób, że było to wtargnięcie uzbrojonych osób do budynku publicznego które stanowiły zagrożenie dla innych ludzi i dla porządku publicznego w demokratycznym państwie. A w jaki sposób ci to przypomina Iran?
@thexDguy: ale co to zmienia? Policja to policja i tyle. Została wezwana do stłumienia protestujących oraz jako wsparcie. Oni nie są odpowiedzialni za strefy i ich często nie znają( trudno od nich tego wymagać, patrząc na skale miasta i ilość policjantów. Takie informacje mają tylko bliskie jednostki dla bezpieczeństwa budynku przed teroyzmem). Oni sami są zdziwieni, strzał pada od przodu. Pewnie od secret service, babka przechodzi przez barykadę za którą później
Pobierz
źródło: comment_1609984449W9Gu0AVbRgzlxKzNea0yFM.jpg
@thexDguy przecież przejście jest zabarykadowane a ta dziewczyna ewidentnie przechodzi przez wybitą szybe.
Gdyby bylo nagranie sprzed 5 minut można byłoby to ocenić czy tłum dostał polecenia, zakładam jednak że tak, gdyż tak robi policja w usa. Poza tym, skąd padły strzały, nie z naprzeciwka??
@pawel_187: nie wiem, secret service na swoim wyposażeniu chyba nie mają takich rzeczy. Oni trenowani do nagłych incydentów, często groźnych. I nie mają gdzie tego nosić w tych garniturach.
Druga sprawa jest taka że chwilę po tych wydarzeniach były pierwsze informacje o jakiś bombach w budynkach, oni pewnie te informacje mieli jako pierwsi i gdy ta babka tam wchodziła. Może się wystarszyli że też coś ma w tym plecaku, cholera wie.
@maershal Jezu jak ja lubię czytać wasze zaginanie rzeczywistości xD ale jak banda neuropkow w sejmie siedziała i protestowała to wielkie oklaski biły z waszej strony xD wy serio jesteście mega zmanipulowani zero własnego mózgu.
@Kantar:

czy tak samo rozdrabnialbys sprawę jakby do budynku wbiło się BLM

mam poglądy prawicowe i uważam, że Floyd został zamordowany i należy skazać winnych, a nie podpalać co się da i linczować ludzi na zamieszkach.

Czy któryś z policjantów na nagraniu jest atakowany? Czy istnieje zagrożenie życia kogokolwiek? Czy obecność protestujących to zagrożenie życia dla kogokolwiek? Dlaczego sytuację gdzie ludzie dyskutują z policją i nagle ktoś zostaje zabity jednym strzałem,
@thexDguy: całkiem prawdopobne, ale wątpię by oddawali strzały ostrzegawcze w takim miejscu.

@Merc99: Nie no ochrona rzadu chyba zrobiła to co powinna, tylko wg mnie to po prostu niepotrzebna smierć, która może zaognić protesty. Zachowanie kobiety można podsumować play stupid games win stupid prizes
@thexDguy: i kogo to obchodzi? Dla mnie mogli sobie zdjęcie #!$%@?ów wysyłać. Do kapitolu wtargnęli ludzie z plecakami, mundurami i czym popadnie. Jaką masz pewność co oni tam wnieśli, w tym samym momencie chodzą słuchy o bombie w budynkach. Ty serio nie rozumiesz że ludzie tam mają przewidywać skutki i je niwelować? Samo wtargnięcie do budynku rządowego oznaczało zagrożenie dla państwa. Obok jest biały dom z prezydentem i inne ważne budynki.
@thexDguy: spójrz sobie na sekundy po postrzeleniu, policjant wychodzi na górę i pokazuje swoją pozycje, tam brak koordynacji. Nie ma realnego połączenia miedzy służbami, jest jedno wielkie zamieszanie, osoby które stoją za barykadą nie mają pojęcia o policji z karabinami, oni chronią swoich stanowisk przed wtargnięciem
@Merc99: Do tego capitolu, to po prawdzie część policjantów ich po prostu wpuściła, bo ich cicho wspierała. Tak głębokie sa już tam podziały.

No i może zamiast barykadować się w capitolu i wyglądać z przerażeniem przez okna, wystarczyło zrobić jakieś krótkie przemówienie do ludzi na zewnątrz, inaczej masz napędzanie dynamiki my vs. oni. Jak 70mln zwolenników Trumpa zaczniesz określać jako rebeliantów, potencjalnych terrorystów i odbierać im możliwość wypowiedzi to...
zobaczysz w
@thexDguy: i teraz widać tego konsekwencje.

Jakie oświadczenia? Przecież podczas ich marszu na kapitol odbywała się narada aby ogłosić Bidena zwycięstwo w wyborach. Następnie masz wtargnięcie "jakiś" osób do kapitolu. USA to nie czechy lub słowacja, tam na serio biorą sobie możliwość wkroczenia człowieka z bombą w plecaku.

Rozdziel w końcu kwestie związane z wyborami, a bezpieczeństwem kongresu. Bo to że ludzie są wkurzeni to jedno i okej, ale to że