Wpis z mikrobloga

@hansschrodinger: oficjalnych wytycznych nie ma, więc na razie jest tak jak z amantadyną.

Nie rozumiem jednej kwestii. Ludzie szukają w internecie leków, o których tylko ktoś gdzieś napisał że leczą covid i latają po aptekach, żeby je kupić, gdy nawet nie ma żadnych potwierdzonych informacji. A jak mają teraz szczepionkę, która jest zatwierdzona przez istotne organizacje, to jej nie chcą XD
@hansschrodinger: wtedy też lekarz powoływał się na badania. Nawet w aptece spotykam lekarzy, którzy twierdzą że mają sukcesy w leczeniu covid amantadyną albo pacjentów którzy właśnie od tych lekarzy przychodzą z receptą. Tylko troszkę się dziwią, kiedy zapłacą duże pieniążki lekarzowi za wystawienie takiej recepty, a u nas słyszą że leku nigdzie nie dostaną, bo nie mają parkinsona.

Do czasu aż nie będzie odgórnych zaleceń, to nikt normalny nie będzie na
@dwa__fartuchy: dlaczego dyskutujesz z chochołem? Ja nie twierdzę że ten lek jest oficjalnie zatwierdzony.

Nie obejrzałaś nawet filmu. Pod filmem są linki do oficjalnych badań. Ten lekarz zachęca do dalszych badań bo wyniki dotychczasowych badań są bardzo zachecające.
@hansschrodinger: ja jestem bardzo za prawdziwymi badaniami klinicznymi, szukaniem nowych rozwiązań i ogólnym rozwojem medycyny. Ale wiem też, jak szkodliwe może być pisanie, że lek X działa na to, lek Y na tamto kiedy nie ma jeszcze oficjalnych rozporządzeń.
Jeśli jesteś w temacie, to sam pewnie zauważasz, co się dzieje na różnych grupkach na facebooku czy forach.
@dwa__fartuchy: no ja wiem co się dzieje, ale w tym przypadku jest duże prawdopodobieństwo że lek działa. To nie jest jeden lekarz jak u nas ktory mówi o wspaniałym leku, to jest grupa lekarzy i naukowców którzy domagają się oficjalnych badań.
Gdyby jeszcze nie było szczepionek to rządowe agencje by sie tym badaniom przyjrzały a tak mają wyjeb*ne. Najprawdopodobniej dlatego że kasa już poszła i gdyby powiedzieli że lek działa to