Wpis z mikrobloga

Z góry przepraszam wszystkich bo wiem, że temat Armafa jest ostatnio na tagu totalnie przeruchany ale być może warto napisać to co zauważyłem.

Z reguły wszystkie arabskie klony aventusa się na mnie kiepsko trzymały począwszy od starszych batchy EDT, L'Aventure, czy Zebra. Stwierdziłem, że mam po prostu kiepską skórę i DNA tego zapachu mnie nie lubi xD
CDNI EDT jednak zawsze wyróżniał się z tłumu bo trzymał się mnie najlepiej, jednak nie tak jak to wyczytałem w Internecie

Niedawno zamówiłem flakon Limited licząc, że coś się zmieni ale ponownie się rozczarowałem bo pomimo zachwalanych parametrów u mnie utrzymywał się mega krótko, nawet gorzej niż zeszłoroczny wypust EDT. Trwałość 3 godziny max, kiepska projekcja, potem bliskoskórnie ledwo go wyczuwałem.
Flakon sprzedałem ale zanim odebrałem ten pierwszy to zamówiłem jeszcze drugi.

I teraz przechodzimy do sedna:
Flakon 1 - batch 10/2020 #309855
Flakon 2 - batch 10/2020 #310840

Różnica między nimi jest KOLOSALNA. Wyciągając z pudełka Flakon 2 ledwo co go rozpakowałem to już czułem, że zapach się ulatnia XD Pudełko ani flakon fabrycznie zapakowane i nie uszkodzone, otworzyłem korek i zapach stał się jeszcze bardziej wyczuwalny.
Parametry zapachu - Flakonu nr. 2 najlepiej oddaje ten post więc nie będę się tutaj rozpisywać.
Natomiast w moim wypadku - niekoniecznie musi być to regułą - numer batcha a nie tylko data też prawdopodobnie ma znaczenie.
Nie mam pojęcia jak oni to robią i jak wygląda u nich kontrola jakości ale w tych dwóch batchach różnica jest ogromna XD

Jeśli testował ktoś oba wypusty to może dać w komentarzu odczucia na ten temat. Jeśli moja teza się nie potwierdzi to już nie wiem o co tam chodzi xD

Smacznej kawusi

#perfumy
  • 16
@bvshi_: @Zielczan: powiem szczerze - otwarcie wydawało mi się, że jest nieco inne, bardziej alkoholowe w 309855, ale na drugim strzale już takie same. Jestem już po trzech strzałach obu na łapach i nie czuję różnic. Oba są na razie w fazie promieniowania, wącham ręce, wącham korki i nic. W zapachu różnic nie czuję żadnych i tyle, może to mój nos, może to moje szczęście, ale cieszę się z tego.
ChacharZWarszawy - @bvshi_: @Zielczan: powiem szczerze - otwarcie wydawało mi się, że...

źródło: comment_1609872217w8RfGNjT4ldHUq0rRoCtUO.jpg

Pobierz
@ChacharZWarszawy: Przed napisaniem posta zarzuciłem na nadgarstek 1 strzała tego 310840 i do tej pory zapach jest "pełny" i w pełni wyczuwalny, gdzie ten gorszy wg. mnie batch po takim czasie już gdzieś uciekał. Moim zdaniem jest tak jak mówisz, brak kontroli jakości i loteria co do parametrów, kwestia mojej skóry też pewnie ma jakiś wpływ. Całe szczęście, że chociaż jeden dobry wypust w końcu mi się trafił bo po tym
@bvshi_: mam 310840 i parametry są bardzo dobre, spokojnie te 10h się trzyma.

Do tego kupiłem miesiące temu i jakby dojrzał przez ten czas. Nie mam jakiegoś super kinola, ale wydaje mi się obecnie "głębszy".
@bvshi_: a dałeś się obu ogrzać normalnie w domu czy testowałeś oba na zimno? Pogoda była taka sama? Bo ja przyznam szczerze, że fakt, on się miejscami trzyma dość różnie w zależności od pogody, ale w najgorszym razie i tak łapię 6 godzin projekcji. Sam nie mam dobrej skóry, bo przegryzam się spokojnie przez Midnight Oud, Bentleya Intense i T-Reksa w tempie chomika #!$%@?ącego kabel od prodiża.
@boubobobobou: noooo, to trochę prawda, ale jak się przyjrzysz, to częściowo wiadomo z czego wynika (nie wisiorek oczywiście) - w tamtym miejscu ewidentnie spawają albo jest kształtka formy i flakon nie odpadł. Na tym po lewej też to jest, tylko dużo mniej widoczne. Generalnie Armaf CDNIM Limited Edition to taki cygański luksus.
@ChacharZWarszawy: Obydwa w temperaturze pokojowej przebywały przynajmniej 12h i oba testowałem pierwszy raz w pracy. Obecny batch wczoraj jeszcze czułem na sobie po powrocie, gdzie wcześniejszy już gdzieś znikał koło południa. To "dojrzewanie" we flakonie być może też ma wpływ ale generalnie tak jak napisałem w poście to większość klonów, które sprawdzałem na sobie miały kiepską trwałość, w tym batchu Limited, którego obecnie mam jest o niebo lepiej :D
@bvshi_ Nie pamiętam gdzie brałem swojego Armafa ale mam batch 309855. Napisy są cienkie, nie cygańskie, guzik jest prosto zamocowany i parametry genialne. Wyczuwałem go na sobie po 10h+ i mocno projektował przez 3-4h