Wpis z mikrobloga

【 Wpis nr 344 】

Dziś w cyklu # zlotaeravhs będzie typowy, vhs-owy film akcji/sf z elementami walk wschodnich...
Niby nic oryginalnego, ale mimo to film chętnie był wypożyczany, tym bardziej że w roli głównej wystąpił Olivier Gruner, ówcześnie na topie, jeśli chodzi o kasetowych twardzieli...

" Automatic " (1995)
(obecnie znany jako "Zbuntowany android" / "Android")

W niedalekiej przyszłości wielkie koncerny tworzą humanoidalne roboty. Na rynek trafia seria androidów, z pełnym oprogramowaniem bojowym, reklamowanych jako strażnicy spokoju, broniący właścicieli przed każdym aktem przemocy. Pewnej nocy w budynku firmy tworzącej androidy jeden z członków zarządu usiłuję zgwałcić sekretarkę.

Jednostka o nazwie J269 interweniuje. Android, ratując kobietę nieumyślnie zabija napastnika i zawiadamia o zajściu prezesa firmy. Ten, aby utrzymać niewygodny PR-owo incydent w tajemnicy, wysyła do wieżowca oddział najemników, którzy mają zgładzić zarówno androida, jak i sekretarkę.

**Ale Automatic nie zamierza biernie oczekiwać na egzekucję...


Zwiastun** z polskiego VHS-a. Strona Filmweb.
Film on-line [720p, lektor, cda].

↘ Przypominałem już kiedyś film z Grunerem, w oryginalnym gatunku — kickboxing-owym westernie.
Dość ciekawa produkcja.
"Savate - Na śmierć i życie ".

Wczorajszy wpis - (muzyczna) komedia SF...
" Ziemskie dziewczyny są łatwe "

✔ Wszystkie dawniejsze (i kolejne) wpisy znajdziecie pod moim tagiem ➛ #zlotaeravhs.
Zapraszam do obserwowania/czarnolistowania...
Opcja z samym widokiem filmowych okładek - [tag➟zlotaeravhs➟okladki.].

#akcja #android #zlotaeravhs #scifi

Montago - 【 Wpis nr 344 】 

Dziś w cyklu # zlotaeravhs będzie typowy, vhs-owy film ...

źródło: comment_160986436720vVFsvdSxy8funN7PbEjK.jpg

Pobierz
  • 18
@slapdash:

... Ale zanim "wyszło", przez 3-4 lata jego filmy były na topie kasetowych produkcji.
A potem, jak w wielu przypadkach zamiast iść w górę, jechał w dół ;)
Choć nigdy nie nie było to tak spektakularne jak u Seagala, w końcu Gruner nie miał nigdy filmu kinowego, ledwie przeboje wypożyczalni :P
@ArekJarek:
Aa, racja, kojarzę...
Miałem nagrany chyba cały ten miniserial (bo był zrobiony od razu razem z filmem) ale nie mam pojęcia czy w końcu go obejrzałem :P

A o tym że "konsumował" Frytkę to nie słyszałem []
@DeadIy:
To jest okazja nadrobić....
Tylko 30 000 zł za dobę, prawie darmo ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Tylko nie zapomnij przewinąć film do początku, bo będzie karna zlotóweczka tj. 10 tysięcy zlotóweczek (ʘʘ)