Wpis z mikrobloga

@biesy: Czy zamierzasz za pieniądze zarobione w Polsce kupować w Euro czy w Złotówkach? Największa głupota jaką dzisiaj widziałem, tak jakby siła nabywcza Złotego miała jakieś znaczenie dla wysokości płacy minimalnej. Złotówka jest teraz celowo osłabiana a prawdziwy wpływ na REALNE wynagrodzenie ma inflacja a nie kurs którym steruje teraz NBP...
@biesy: @Bartholomaeus: @Nolaan_: @Topsiii: @kapitan_knur: @Shatter: @kartofel_mocy:

Pozwoliłem sobie was zawołać ponieważ przygotowałem taką tabelkę w Excelu i tak w sumie to jedyne co się sprawdza w tym przypadku to zdanie

A wy dalej łapiecie przekaz dnia.


ponieważ na tę chwilę mogę założyć że 1645 osób dało plusa bo uwierzyło w ten wpis co pokazuje jak łatwo manipulować nami jeśli sami nie weryfikujemy podawanych nam
Pobierz aarahon - @biesy: @Bartholomaeus: @Nolaan: @Topsiii: @kapitanknur: @Shatter: @kartofe...
źródło: comment_1609886267Yb1VCpp7OH62vgvaQYyOEZ.jpg
@Malganis: Owszem, tak, ale to są raczej działania na utrzymanie kursu. I są to działania z ostatnich miesięcy, a nie lat.

Serio. Podkreślę po raz kolejny: PiSuray to są niekompetentne zjeby, niezdolne do kształtowania kursu złotówki w szerokiej perspektywie. Poza tym - za rynkami finansowymi stoją bądź co bądź ogarnięci ludzie, którzy wiedzą, że chaotyczne działania pisuarów nie mają, mimo wszystko, większego wpływu na rynek. Wbrew prognozom z początku kadencji polska
Jeśli urwie się złotówka całkiem spod kontroli


@Saeglopur: Nie urwie się.
Z dwóch powodów.
1. to wcale nie jest opłacalne dla inwestorów, którzy mają nasze obligacje, a ich trochę jest
2. PiS PODWOIŁO rezerwy złota i (chyba również) walutowe. Mamy czym bronić złotówki.
1. to wcale nie jest opłacalne dla inwestorów, którzy mają nasze obligacje, a ich trochę jest


@kurczok: Po pierwsze obligacje w PLN są dla tych którzy i tak przetrzymują PLN, po drugie zagraniczni pozycje hedżują i przy nawet drastycznych zmianach kursowych wychodzi im to na zero ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

2. PiS PODWOIŁO rezerwy złota i (chyba również) walutowe. Mamy czym bronić
@biesy: Mi wychodzi nieco inaczej
Styczeń 2020: 2600 / 4,2368* = 613,67
Styczeń 2021: 2800 / 4,5481* = 615,64

Realnie 1.97 Eur więcej. Szaleństwo.

bo ci kraj bankrutuje

@Saeglopur: instytut danych z dupy :]

Złota co DOKUPILI starczy na kwartał 500+ jeśli chodzi o ścisłość, na pół roku jest całość. I nie w tym rzecz - dlatego pisałem o całości posiadanych rezerw walutowych, które są większe niż amerykańskie i niewiele mniejsze niż np brytyjskie. Jest czym się bronić.

Poza tym, sam się dokształć mirasie, bo wklejasz obrazek na którym widać 10letni trent wzrostowy i obwiniasz