Wpis z mikrobloga

#ksiazki #literatura #psychologia
Mirki i Mirabelki. Czy możecie podrzucić spis/listę lub pojedyncze egzemplarze książek, które uważacie, że niosą istotny przekaz dla człowieka? Coś, co pomaga zrozumieć pewne sprawy, lub ułatwia życie? Z różnego zakresu wiedzy. Ekonomia, psychologia, wiedza o społeczeństwie, polityka-geopolityka, filozofia. Coś czego nie uczyli w szkole (lub napomknęli), a jest istotne dla człowieka
  • 10
@ziomekz:

"Samolubny Gen" Dawkins - Jak większość rzeczy można wyjaśnić mechanizmami doboru naturalnego.
"Thinking fast and slow" Kahneman - Książka wyjaśnia mechanizmy podejmowania decyzji.
Wypada jeszcze przeczytać Cialdiniego "How to win Friends and influence People" czy jakoś tak.
@problemat: Słusznie - pobieżna próba zrozumienia tematu może prowadzić do wysnucia błędnych lub niepełnych wniosków. Jednak jak coś będzie przedstawione w sposób przejrzysty i najważniejsze - ciekawy, chętnie sięgnę po więcej
@problemat: Właśnie dlatego też chciałem rozpocząć pewną dyskusje dotyczącą wymienianej w tym wątku literatury, ale chyba do tego nie dojdzie. Żeby czytelnicy mogli się wypowiedzieć na temat jej jakości. Zdaje sobie sprawę, że klasyka sama się broni, jednak pozycję będące nowością dla czytelnika mogą zawierać pewne nieścisłości lub pewne ukierunkowanie, które warto znać. Żeby mieć na względzie pogląd autora
@problemat: Nie spodziewałem się takiego skomplikowania tematu. Zdawałem sobie sprawę, że filozofia jest dziedziną wymagającą samodzielności, i nie będzie nic podane na tacy. W takim razie będę musiał rozpocząć w taki sposób ;)