Wpis z mikrobloga

wymyśliłam sobie, że wywalę amortyzator, który i tak nie działa i wstawię widelec do crossa, odchudzę rower. Mocna w teorii udałam się na serwis ale niestety widelce pod mój rower i hamulce v-break są za krótkie, ponoć mocno to wpłynie na geometrię ramy, zmiana pozycji na niżej (a szose to już mam) jak mi pokazali to faktycznie może być bardzo nisko a ten rower to nie do takiego czegoś jest. Jak to realnie się przekłada na jazdę. Inna opcja to dłuższy widelec od mtb ale to już tarcze trzeba zakładac i koszty takie, że lepiej nowy rower kupić. Robił ktoś takiego fiksa? Jak to wyszło?
#rower #serwisrowerowy
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@solimoes: robiłem. Nie było tak strasznie jak mówią. Nie ma co ukrywać, jest to dość zmieniająca zachowanie rower modyfikacja, ale często nie jest gorzej, a... Zwyczajnie inaczej. Tak czy siak nie jest to zły pomysł, ale lepiej będzie, jak powiesz nam co to za rower, jaki widelec masz teraz i co dokładnie chcesz tam wsadzić
@solimoes zmieniałem z amora o skoku 50mm na widelec karbonowy. Ja miałem system typu ahead 1 i 1/4 cala. Pozycje można zmieniać podkładkami między mostkiem a ramą. Nie mam za bardzo doświadczenia w jakim zakresie a opisana zmianę robilem kilka lat temu.
Bardzo zauważalne odchudzenie roweru (amor 1.5kg a widelec 300g).
@solimoes: Robisz z crossa fitnesa. Przechodziłem przez to, mój pierwszy rower to był właśnie cross i z czasem zacząłem go coraz bardziej uszosowiać, w tym wymiana amora na sztywny. Skończyło się oczywiście na kupnie szosy, ale po jakimś czasie użytkowania corssa na sztywnym mam swoje zdanie.
To zależy do czego ten rower ma Ci służyć.
Ostatecznie sprzedałem crossa bo tak naprawdę nie miałem gdzie go użyć. Do miasta sztywny widelec nie
@adii_22: rower to stary trup cross Ghost z 2015 chyba, jego specyfikacji już nie znajdę tak na szybko, ma amortyzator, który od dawna nie żyje a tylko waży, jeżdżę nim tylko po mieście albo jakieś lekkie lasy i teren, nie sądzę, że amortyzator jest mu niezbędny teraz, wiem, że zmienia się zachowanie roweru ale raczej ludzie sobie chwalą
@panato: kwestia wymiany tak wielu części, że mnie się nie chce w to bawić, miało być szybko i tanio, jak mam się zajmować tym pół roku to nie, rower tylko do dojazdy do pracy, od konkretów mam szoskę
@solimoes: jak wielu? Wideł + kompletny hamulec to jest plug and play, który sama ogarniesz. Większym problemem jest koło jeżeli pójdziesz w sztywne osie, ale pod QR to jest groszowa sprawa (sam ci mogę jakieś sprzedać po taniości jeżeli to 28").
@adii_22: pokazali mi w serwisie jak bardzo będzie niżej, z widelcem Force, no było bardzo niżej (więcej niż się spodziewałam), nie wiem czy przy całej ramie, ktora jest jednak do innego nachylenia skonstruowana będzie to działało
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@solimoes: słuchaj, to zakładaj sztywnego. Ja bym tak zrobił. Pozycja - zmieni się. Zachowanie rowera - zmieni się. Ale bez przesady. Będzie bardziej nerwowy, ale to nie etap łamania rąk przy skręcaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W razie czego sprzedasz wideł i kupisz amortyzator ( ͡° ͜ʖ ͡°) doświadczenie jest bezcenne :)