Wpis z mikrobloga

@screenshot: no widzisz, od kilkudziesięciu lat spawanie powtarzalnych elementów jest zautomatyzowane. Pokaż mi teraz ten wzrost bezrobocia spowodowany automatyzacją po latach '70, kiedy miało miejsce użycie pierwszych robotów spawających.
  • Odpowiedz
@Gaku745:

Niech produkty pracy tych maszyn należą do społeczeństwa.


Kto będzie je redystrybuował? Czy jesteś w stanie wskazać jeden kraj, gdzie coś takiego zadziałało? Co jeżeli ten ktoś odpowiedzialny za redystrybucje będzie wykorzystywał swoją pozycję do osiągania własnych korzyści, tak jak to działo się w każdym komunistycznym systemie?
  • Odpowiedz
@screenshot: Sprawa nie jest złożona. Ty po prostu nie masz o automatyzacji zielonego pojęcia i negujesz wiedzę specjalisty w tym temacie. Nie różnisz się niczym od antyszczepionkowców - negujesz fakty i wiedzę specjalistów.
eot
  • Odpowiedz
tacy jak ty protestowaliby na początku XX wieku przeciwko produkcji aut, bo co zrobią dorożkarze xD


@Jell-o @anonimowyloginhehe @InterferonAlfa_STG @janneq216 @screenshot

Dorożkarze stali się kierowcami samochodów, które obsługują ludzie. Trochę inaczej sprawa wygląda, gdy człowiek zostanie wyeliminowany i zastąpiony samodzielną maszyną - a to powoli już się dzieje w wielu branżach równolegle i na
  • Odpowiedz
Nie mówię że to zły pomysł, to nawet super pomysł. Ale niech to nie idzie w parze ze zwolenieniami i utratą pracy dla ludzi


@Gaku745: Nie idzie, bo ktoś musi ogarnąć ten system automatyczny i go konserwować, dodawać nowe funkcje itp. To, że nie może zrobić ten sam pracownik, którego zastąpił robot, no cóż, to już inna kwestia.

Tak samo jak komputery zastąpiły niektóre prace, ale za to powstały zupełnie nowe
  • Odpowiedz
Nie idzie, bo ktoś musi ogarnąć ten system automatyczny i go konserwować


@rzuf22: bo wszyscy wiemy, że potrzeba tyle samo jeżeli nie więcej osób konserwujących, a co więcej jest to prosta, niewymagająca praca, wręcz dla każdego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ubrania, sznurki itp. mają należeć do społeczeństwa, bo szwaczki i powroźnicy stracili pracę ze względu na automatyzację?

Między innymi z tego powodu, środki produkcji powinny być
  • Odpowiedz
bo wszyscy wiemy, że potrzeba tyle samo jeżeli nie więcej osób konserwujących


@screenshot: potrzeba kogoś kto wymyśli, zaprojektuje, zoptymalizuje, ulepszy, nadzoruje i konserwuje. Wcale nie jest to tak mało pracy, po prostu jest ona przerzucona gdzie indziej. Dzięki maszynom nie ogranicza nas już wydajność pracownika fizyczna, a jedynie umysłowa. Jest to tak zwany postęp.

co więcej jest to prosta, niewymagająca praca, wręcz dla każdego ( ͡°
  • Odpowiedz
@kremowka2137 Takie gadanie jest zakazane, przynajmniej na Twitterze. Była jakaś afera jak ludzie przywolali stary tekst kierowany do górników żeby zostali informatykami wobec dziennikarzy zwolnionych z lewicowych mediów i za takie rady były bany.
No i tak po ludzku jak masz robotnika z Wałbrzycha to wersja żeby w wieku 50 lat nauczył się nowych narzędzi pracy i rywalizowali z mlodymi studentami jest nierealna.
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: na szczęście tutaj jeszcze nie jest twitter.

No i tak po ludzku jak masz robotnika z Wałbrzycha to wersja żeby w wieku 50 lat nauczył się nowych narzędzi pracy i rywalizowali z mlodymi studentami jest nierealna.


Nie musi rywalizować ze studentami, może otworzyć knajpkę, robić jakieś prace wykończeniowe, ogrodnictwo. Od cholery jest drobnych zawodów usługowych.
  • Odpowiedz
Dorożkarze stali się kierowcami samochodów, które obsługują ludzie.


@moja-lewa-stopa: Ale to się nie stało z dnia na dzień. To była zmiana która zajęła trochę czasu. Syn albo wnuk dorożkarza został kierowcą. Synowie albo wnukowie dzisiejszych kierowców też będą mieli inne zawody. Nikt nie mówi, że kierowca będzie nagle musiał iść do HR'ów z dnia na dzień czy coś takiego.

Powyżej pewnego poziomu, bez ciągłego wzrostu ludności, kończy się to znaczącym wzrostem
  • Odpowiedz