Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam wszystkim,
Nie wiem co zrobić ze swoim życiem.. Skończyłam studia 3 lata temu, dostałam szybko pracę - nie związaną z moim zawodem, bo potrzebowałam czegoś na "już", to sprawiło, że od tych 3 lat się nie rozwijam. Popadłam w marazm. Chcę coś zmienić w życiu zawodowym, ale nie wiem w jaką stronę iść. Do końca lutego planuję rzucić aktualną pracę, mam pieniądze na chwilowy ok. 8 miesięczny brak pracy, gdzie planuję na pełen etat zająć się nauką do przyszłej pracy
Mirki pomóżcie czym najlepiej się zająć:
testowanie aplikacji, programowanie (wybrany język backendowy), ostatnio zaciekawiła mnie praca DevOpsa, czy zupełnie czymś innym w szerokim spektrum branży technologicznej.
Od razu dodam, że nie rzucam się na przebranżawianie zauroczona reklamami jak to szybko i łatwo zarobić #programista15k. Skończyłam studia techniczne. Na studiach miałam trochę programowania, ale wiadomo młoda i głupia, ze wszystkiego po troszku się uczyłam, aby zaliczyć przedmiot, do niczego nie przysiadłam mocniej (żałuję, polecam młodszym zająć się studiami na poważnie) , więc ogarniam jakieś podstawy. Czyli moja nauka będzie się zaczynała praktycznie od zera.
Idąc dewizą nowy rok nowa ja. Bardzo chciałabym coś zmienić. Zamo napisanie tego "powiedzenie głośno" mi już dało motywacji, ale liczę, że pomożecie coś wybrać.
Pozdrawiam serdecznie,
zupełnie normalna Różowa

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ff2e36d5625a1000ab534af
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: Próbuj, tylko jeden język na raz: JS, Python, Java, DotNot najlepiej po aktualnej pracy. Przyzwyczajaj się, bo w IT to norma, przynajmniej u programistów ;)
Najprościej zacząć od testera manualnego, późnej automatycznego i stąd iść na dev lub szefować programistom. Czy to jako scrum master, czy wbić na leada. Masz prościej się wbić, bo jesteś różowa