Wpis z mikrobloga

【 Wpis nr 342 】

Tym razem do # zlotaeravhs trafia chyba jedna z najbardziej znanych komedii sf końca lat 80-tych...

"Moja macocha jest kosmitką"
("My Stepmother Is An Alien", 1988)

Komedia "od zawsze" krążyła na giełdowych vhs-ach, również kaseta wydana przez ITI dla wypożyczalni była w miarę popularna, choć mnóstwo osób znało ją z "piratów", ale ich jakość oczywiście nie mogła się równać z "legalem".
Także częste emisje w TV upowszechniały jej znajomość...
Do dziś to jedna z fajniejszych komedii, w czym swój niezaprzeczalny udział ma tytułowa kosmitka, czyli nieziemska Kim Basinger :D

Steven Mills jest naukowcem samotnie wychowującym dorastającą córkę. Pewnego razu spotyka młodą, niezwykle atrakcyjną, samotną blondynkę Celeste Martin. Śliczna Celeste szybko zdobywa serce astrofizyka, dzięki czemu może wykonać misję, z którą została przysłana z odległej galaktyki. Ma uwieść Steve'a i zdobyć wyniki prowadzonych przez niego badań, które mogą uratować jej rodzinną planetę...

Natomiast córka ma czasami wątpliwości wobec tak nieziemskiej i oryginalnej macochy...


Zwiastun... [Filmweb](https://www.filmweb.pl/film/Moja+macocha+jest+kosmitką-1988-7803)... On-line: [lektor,720p,cda]

Poprzedni wpis - zapomniane SF postapo (kręcone w Peru) . "Los Angeles 2020".

✔ Wszystkie dawniejsze (i kolejne) wpisy znajdziecie pod moim tagiem ➛ #zlotaeravhs.
Zapraszam...
Opcja z samym widokiem filmowych okładek - [[tag°zlotaeravhs°okladki] .](https://rebrand.ly/wykop-pl-multimedia-tag_zlotaeravhs_okladki)

#retrosentymenty #komedia #zlotaeravhs #scifi

Pobierz Montago - 【 Wpis nr 342 】

Tym razem do # zlotaeravhs trafia chyba jedna z najbardz...
źródło: comment_1609691637K7NNl0NAQdiXqE16EBi7dJ.jpg
  • 22
@RozzPl:

Córkę gra Alyson Hannigan bardziej chyba znana z AMERICAN PIE i z jak poznałem waszą matkę

Własnie jej nazwisko dopiero przed chwilą zauważyłem w obsadzie, kiedyś była absolutnie nieznana, dopiero rola w serialu "Buffy - postrach wampirów" uczyniła ją prawie sławną, a "American Pie" to już ugruntowało (tak przynajmniej mogę wnioskować, bo żadnego filmu z tej serii nie oglądałem).
@slapdash:
Takie dawne polskie plakaty są często zaskakujące, naprawdę dobre, mające jakiś oryginalny zamysł, tylko właśnie nie pasujące do promowanych filmów, nie oddające jakiejś ich sceny czy ogólnie kontekstu.
Jak już kiedyś pisałem - jedyne takie na świecie.

To tak jak w kinach Ghany - nigdy nie mieli tam oryginalnych plakatów, więc lokalni artyści sami starali się je narysować - najczęściej jako kopie 1 : 1, ale czasem wychodziły z tego
@Katedra_z_chlebkiem:

„Córkę gra Alyson Hannigan bardziej chyba znana z AMERICAN PIE i z jak poznałem waszą matkę“

@RozzPl: nie wiedziałem. W ogole nie pamiętałem, że tam jakaś nastolatka grała ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Katedra_z_chlebkiem:
Jak się patrzyło tylko na macochę, to nic dziwnego że się jej pasierbicy nie zapamiętało :P ;)

Pewnie gdyby się pokazała tak jak nastoletnia Katherine Heigl w filmie '' Tata i
Pobierz Montago - @Katedrazchlebkiem:
 „Córkę gra Alyson Hannigan bardziej chyba znana z AMER...
źródło: comment_1609705476UrQzBz1nFlQ95tg7euSwvh.jpg