Wpis z mikrobloga

Co jest z moim mózgiem nie tak, ze w ogóle nie interesuje mnie rozmowa o osobach trzecich czy tzw. plotki, a już w szczególności te negatywne?

Ponoć ludzkim, zakorzenionym uwarunkowaniem jest uwielbienie plotek. Szczególnie tych deprymujących kogoś, bo pozwalało to na tworzenie sojuszy i chronienie swojego życia w świecie gdy 10-20% ginęło z tak innego człowieka.

Co więc się #!$%@? w moim mózgu, ze co do zasady wręcz NIENAWIDZĘ obgadywania? Serio, szukam naukowego wyjaśnienia, bo może to jakiś autyzm czy nie wiem co.

#psychologia #nauka #mozg
  • 49
@Moseva: to zależy jakie ploty, jak ktoś coś odwalił albo miał ciekawą akcję to fajnie posłuchać, jak zaczyna się #!$%@? że jaki to nie jest albo jak sie brzydko nie ubrał to nie ma czego słuchać
@Moseva: ciężko powiedzieć, mnie też mało interesują historie innych, czasem nie śledzę wydarzeń na świecie, wolę się skupić na swoich sprawach i zainteresowaniach. I przez to czasami zamykam bo myślami jestem gdzie indziej.
@Moseva: Hej, nic nie słuchaj wykopków, że to niby stanowi o Twojej wartości czy czyjejś, skądże. To po prostu taki psychologiczny, osobowościowy "trait". Niektórzy postrzegają świat poprzez połączenia między ludzkie, relacje między ludźmi. Dla nich jest ważne co powie szef, jak się dogaduje z ich kolegą z pracy, jaka jest ich relacja, a jaka relacja między kimś innym. W ten sposób tworzą sobie "mapę" świata. Każdy ma na to jakiś patent.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Moseva: też tak mam i nie wiem co ma mózg do tego, ty nie masz co plotkować to ci się ludzie zwierzają.

też ludzie przychodzili do mnie i obgadywali innych bo ja nie mam takiego szajsu.

ja to teraz nazywam TELENOWELE i z wielkim sukcesem oduczyłem wszystkich znajomych gadania do mnie tego szajsu. zaczyna się telenowela mówię stanowczo NIE OBCHODZĄ MNIE TELENOWELE

inne problemy - posłucham cierpliwie, pomogę