Wpis z mikrobloga

#zalesie #polska #zakupy #pieniadze

Jakiś czas temu zrobiłem zakupy podstawowych produktów na śniadanie w lokalnym warzywniaku. Na początku myślałem, że źle usłyszałem ile mam zapłacić ale po spojrzeniu na terminal okazało się że nie xD matko bosko prawie żem zawału dostoł. Z racji tego że była godzina dla seniorów nie protestowałem bo trochę na nie legalu kupione wiec może drożej ¯_(ツ)_/¯

k---a co tu się dzieje. #chlewobsranygownem

Zdjecie zakupów w kom
MortRainey - #zalesie #polska #zakupy #pieniadze 

Jakiś czas temu zrobiłem zakupy po...

źródło: comment_1609618971HcXtXnZ93H8iLRUEP4nu7D.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@akcug: warto też zaznaczyć, że małe sklepy niekoniecznie wybierają ten model sprzedaży z własnej woli. Jakby nie patrzeć, mały sklep ma ograniczone możliwości magazynowania towaru, z kolei duże markety mają chłodnie, w których mogą przechowywać wrażliwy towar taki jak warzywa, owoce i nabiał. Dzięki temu market może sprzedawać towar taniej, ludzie jednocześnie kupują go więcej, a gdy towaru zaczyna na półce brakować mogą go uzupełnić z magazynu wewnętrznego. Mały sklep
  • Odpowiedz
Socjalizm da każdemu po równo


W socjaliźmie ceny ustaliłby urzędnik, a nie baba w warzywniaku. To akurat jest czysty wolny ryczeczek, OP nie musiał kupować po tyle, ale nie chciało mu się jechać do Biedry więc buli.
@SergeantReal:
  • Odpowiedz
@Yogi_: standardowe produkty wyniosły Cie około 20zł, reszta to pakowane pomidory, pakowane owoce(produkty wagowe są zazwyczaj sporo tańsze) ser kozi (który nawet na wsi kosztuje podobnie) i krewetki
Te 4 produkty sprawiły, że cena wyszła jaka wyszła. Mogłeś przycebulić około 5 zł na owocach i pomidorach, cen sera i krewetek nie przeskoczysz ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 2
@MortRainey gdy w 2007 wyjeżdżałem na emigrację, to takich podstawowych produktów jak zakupiłem za 1k złotych, to koszyk był pełny. Niestety jak ok 3 lata temu zrobiłem zakupy też za tysiąca, to ledwo dno zakryło. Już i tak nastał czas, że gdy ją na wakacje będę wracał z emigracji to sam będę musiał przywozić jadło do polszy aby nie zbankrutować.
  • Odpowiedz
@MortRainey: a zauważyłeś, że płacisz tylko 5% VAT?! Może podziękujesz rządowi? Na co czekasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. 3 rodzaje pieczywa? nie za dobrze Ci? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz