Wpis z mikrobloga

Właśnie przeszedłem #cyberpunk2077 i muszę przyznać, że mimo wszystko po skończeniu czuję to specyficzne uczucie "pustki" - takie, jak po przeczytaniu dobrej książki lub skończeniu ulubionego serialu.

Fabuła jest dobra, chociaż bardzo krótka i szkoda wyciętego materiału, który był w montażu "6 miesięcy w Night City". Na szczęście niedosyt ten wynagradzają nam świetne misje poboczne z ciekawymi postaciami (Judy, Panam, Kerry, River, Rogue) lub zwykłe kontrakty, które przeradzają się coś większego (np. Peralezowie i Pasja). Relacja z Silverhandem, czyli głosem w głowie który komentuje nasze działania, czasami coś doradza a czasami ostro krytykuje też jest bardzo fajnie zrobiona. Dla mnie tutaj tkwi największa zaleta tej gry - większość gier AAA oferuje nam byle jaką historię i dialogi oraz nijakie postacie, tutaj jest inaczej.

Soundtrack i grafika też są na najwyższym poziomie, a sam projekt miasta robi wrażenie. Przez 80 godzin gry chyba tylko trzy razy użyłem szybkiej podróży - jazda po Night City po prostu sprawia przyjemność. Gameplayowo też jest według mnie dobrze, w miarę rozwoju postaci walczy się coraz przyjemniej.

Wady jakie są, już każdy chyba wie (AI, system policji, wycięty content), więc nie ma sensu się nad tym więcej rozwodzić. Wiem tyle, że jako całokształt Cyberpunk dołącza do mojego osobistego grona najlepszych gier fabularnych - razem z W3 i RDR2. Teraz czekam na fabularne DLC.

#pcmasterrace #gry #cyberpunk #cyberpunk2077
normalny08 - Właśnie przeszedłem #cyberpunk2077 i muszę przyznać, że mimo wszystko po...

źródło: comment_1609604961kMg1ivZW6HD1oe7Oh69IyE.jpg

Pobierz
  • 9
Wiem tyle, że jako całokształt Cyberpunk dołącza do mojego osobistego grona najlepszych gier fabularnych - razem z W3 i RDR2.


@normalny08: to identycznie jak u mnie, pykam od premiery, mam już 80h ponad i bawię się wyśmienicie. Owszem błędy się zdarzają, ale według mnie to typowe błędy przy większości gier AAA (chyba, że mam szczęście i nie natrafiłem jeszcze na nic większego). Świetnie zbudowany świat, klimat, Night City jest kapitalne, zróżnicowane,
@normalny08: mam 75h gry i nie skończyłem jeszcze. Pozostało mi zacząć ostatnie zadanie z głównego wątku - Komu biją dzwony ale póki co jeżdżę po Night City i łapię się wszystkich aktywności. Muszę przyznać że pierwsze kilka godzin z grą nie zrobiło na mnie jakiegoś wrażenia... ale jak już zacząłem zapoznawać się z miastem, mechanikami gry no i oczywiście fabułą... to czasem ciężko było się od kompa oderwać ( ͡°
@normalny08: @mitotasak: @Arczi1985: Co wy tam robicie tyle czasu? :) Czytacie wszystkie drzazgi i notatki? Ja w 50h wszystko przeszedłem oprócz wyścigów i kontraktów. Kontrakty trochę nudne jak dla mnie.
Ale zgadzam się z opinią, fabuła super. Moim zdaniem
brakuje tego by rozbudować relacje gracza z Jackiem (wycięty prolog) i bardziej rozwinąć romanse. I nie widzę trochę sensu przechodzić jeszcze raz.
@normalny08: najbardziej rozczarowuje zakończenie gdy oddajemy ciało Johnny’emu. Spodziewałem się ostrej imprezy w Afterlife, może reaktywacji zespołu i trasy koncertowej, a dostajemy zakończenie jak dla jakiegoś Nomada. WTF