Wpis z mikrobloga

Zna się ktoś na temacie rolnictwa i handlu własnymi przetworami. Ojciec jest rolnikiem i marudzi że ceny świń beznadziejne ale na allegro handlują swoją kiełbasą w bardzo dobrych cenach.

Jak w coś takiego wejść? Wystarczą uprawnienia rolnicze i kuchnia?

Ewentualnie jest gdzieś spis takich gospodarstw co handlują swoim mięsem.

#rolnictwo
  • 11
  • Odpowiedz
@K-S-: nie wiem jakie masz pojęcie o domowych wędlinach, ale taka kiełbasa własnej roboty "dla siebie", jak policzysz wszystkie koszty, to wychodzi ok.40zl za kg.
  • Odpowiedz
@tomy86: Ech, no właśnie sanepid. Kurna jakbym ja się tym zajmował to byłbym spokojny, a rodzice jak to rodzice wytłumaczy się a pewnie i tak będą robić po swojemu

Ogólnie sru z dopłatami ważne by tą świnie sprzedać po normalnej cenie.
  • Odpowiedz
@K-S-: rolniczy handel detaliczny i sprzedaż bezpośrednia (chociaż w Twoim przypadku to to pierwsze), szukaj na FB grup z tym związanych i tam pytaj o szczegóły
  • Odpowiedz
@K-S-: tak. Wystarczy status rolnika j tyle.

Oczywiście są pewne szczegóły i ograniczenia i trzeba ocenić czy to będzie sprzedaż bezpośrednia czy MOL. Ale lokalny Kowr pewnie pomoże nawet przez telefon
  • Odpowiedz
@K-S-: Chodzi o jakikolwiek handel większy jak za pośrednictwem poczty pantoflowej.
Aha i pamiętaj ze nie możesz przekroczyć dochodu ok 20k rocznie bo wskoczysz na ZUS.
Te wszystkie unijne programy to jeden wielki śmiech.
  • Odpowiedz
@tomy86: Zus to nie problem, tata i tak pracuje i ma zus. W sumie nie wiem czy nawet płaci krus (ale chyba tak). To nie jest takie gospodarstwo na 100% tylko takie trzymanie zwierząt dla hobby i trochę dla zarobku (rodzice ogarniają to w godzinę po pracy, 100 kur, 15 świń). No i właśnie rodzice chcieliby sprzedawać wyroby ale boją się to robić nielegalnie.

@HansLanda88: Zdaje sobie sprawę że muszą
  • Odpowiedz