Wpis z mikrobloga

Jako że podatek cukrowy bardzo mocno wpływa na moje obecne życie (jestem powiązany z jednym z producentów) to z ciekawością patrzę na reakcje wszystkich na mirko i jestem niestety przykro zaskoczony jak wiele osób uważa, że ten podatek jest właściwy i prawidłowy (pomijam zupełnie fakt, że opodatkowane zostały napoje bezcukrowe).

Wygląda na to, że w naszym kraju mentalność niewolnika w dalszym ciągu jest niesamowicie mocna, a nasi rządzący widocznie są perfekcyjnym odzwierciedleniem naszego społeczeństwa. Please, change my mind...

#podatki #bekazpisu #pepsi #cocacola #podatekcukrowy
  • 53
Wygląda na to, że w naszym kraju mentalność niewolnika


@emdey: Jest mentalność niewolnika ale podatek cukrowy i zadowolenie z jego wprowadzenia nie ma z tym akurat nic wspólnego. Podatek ten ma na celu ograniczyć spozycie tego typu napojow i to zrobi i to nawet bardzo skutecznie co widac po bólu dupy na wykopie. Poza tym mamy dowody empiryczne ze znacznie zamozniejszych krajow niz Polska gdzie spozycie spadalo wiec w Polsce ten
@LM317K: Sklepy mają pewnie duże zapasy z grudnia jeszcze.

@Moisze: Oczywiście, że ma. Polacy uważają, że inaczej się nie da i zamiast edukować i przekonywać do prawidłowego trybu życia lepiej jest #!$%@?ć całą branżę. W rezultacie branża dostanie łomot na początku, ludzie potracą pracę, część fabryk pewnie ze względu na spadek sprzedaży nie będzie już tak potrzebna i na koniec branża się jakoś dostosuje, bo (znając życie) jest to kolejny
Sklepy mają pewnie duże zapasy z grudnia jeszcze.


@emdey: a w którym momencie łańcucha od produkcji do sprzedaży konsumentowi ten podatek jest nakładany?
Oczywiście, że ma. Polacy uważają, że inaczej się nie da


@emdey: Nikt nie twierdzi ze sie nie da, da sie ale bedzie to mniej efektywne, trudniejsze i bardziej kosztowne a rezultat i tak bedzie niepewny.
Opodatkowanie czegokolwiek bo to syf tworzy bardzo niebezpieczny precedens. Co jeśli następna będzie woda gazowana bo jest w niej dwutlenek węgla?


@emdey: Ale głupotę napisałeś teraz. Podatki od zawsze dowala się do kolejnych kategorii produktów. Pisanie o precedensie dowodzi tylko, że czubek swojego nosa widzisz jedynie i zdajesz sobie sprawę z istnienia zjawiska dopiero, kiedy dotknie Cię ono zupełnie bezpośrednio.
@emdey: Czekam na wyniki. Jestem wśród tych za podatkiem, ale nie w obecnej formie. Bo to że opodatkowali napoje ze słodzikami jest żenujące. Powinno to zależeć od procentowej zawartości cukru we WSZYSTKICH produktach. A tak to, niestety, łapa wyciągnięta po kasę.
Co do 3): badania pokazują, że podatki cukrowe działają.