Wpis z mikrobloga

Jako że podatek cukrowy bardzo mocno wpływa na moje obecne życie (jestem powiązany z jednym z producentów) to z ciekawością patrzę na reakcje wszystkich na mirko i jestem niestety przykro zaskoczony jak wiele osób uważa, że ten podatek jest właściwy i prawidłowy (pomijam zupełnie fakt, że opodatkowane zostały napoje bezcukrowe).

Wygląda na to, że w naszym kraju mentalność niewolnika w dalszym ciągu jest niesamowicie mocna, a nasi rządzący widocznie są perfekcyjnym odzwierciedleniem naszego społeczeństwa. Please, change my mind...

#podatki #bekazpisu #pepsi #cocacola #podatekcukrowy
  • 53
@emdey: koszt leczenia ludzi z cukrzycą i otyłością jest tak duży że podatek ten jeśli wpłynie na zmniejszenie spożycia tych napoi i zmieni kulturę „picia” na rzecz wody to jestem jak najbardziej za. Chociaż jestem z obozu ****. I jak dla mnie firmy typu cofa cola czy pepsico mogły by nie istnieć. Ta taki sam syf jak fajki czy alko.
@puaz82: Zupełnie się nie zgadzam bo:
1) Chcę się mylić, ale żaden cukrzyk ani otyły tych pieniędzy nie zobaczy,
2) Podatkiem dostały wszystkie napoje, nie tylko słodzone,
3) Ludzie nie przestaną się truć tylko dlatego, że ich nie stać na najdroższą wersję trutki. Przejdą na wersje tańsze (może gorsze i mniej zdrowe). Braki są w podstawowym zrozumieniu jak się żywić żeby było dobrze, a tego podatek cukrowy w żaden sposób nie
@puaz82: Przede wszystkim osoby z cukrzycą czy innymi dolegliwościami wywołanymi cukrem leczą się prywatnie (w końcu lepiej zapłacić i żyć niż umrzeć czekając w kolejce). Równie dobrze powinno się dowalić jakiś podatek emerytom okupującym kolejki w ośrodkach zdrowia od rana. Też w końcu zajmują czas lekarzy receptami bądź urojonymi dolegliwościami. Ale no oczywiście emeryt jak zawsze to grupa chroniona przez rząd oraz naszą kochaną kulturę uległości wobec starszych. Jak osoby z
@emdey: Ja tez uważam ze jest zasadny. Skoro pracujesz u producenta napojów to wytłumacz mi dlaczego do cholery nie moga zrobic napojów bez ładowania torby cukru do każdej butelki?

Wolny rynek nie potrafił wytworzyć napojów niskocukrowych, wiec potrzebny jest jakis impuls.
@cwlmod: Przecież na rynku jest kilkadziesiąt(set) wersji napojów niskocukrowych, cukrowych opartych na HFSS albo stewii i bezcukrowych albo mieszanych (cukier i słodzik). Co więcej powstaje ich z roku na rok więcej, więc skąd w ogóle informacja że wolny rynek nie wytworzył napojów niskocukrowych?
A nawet jeśli wytworzył - to właśnie też zostały opodatkowane.

Nigdy nie zrozumiem czemu musimy ograniczać sami siebie batem i swoją możliwość wyboru. Nie tędy droga...
@emdey: Tylko ze mnie nie interesują jakies ekogowna ktora za stempelek bio liczą 2x cene.

Daj przykłady soków i coli, ktora nie ma tyle cukru i bie kosztuje wiecej niz tamte napoje.

Pytam serio bo ja mało pije słodkich napojów i jak wchodzę w alejki z Niki to widze klasyczne sprite fanta itd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
mentalność [tu wstaw cokolwiek]: słowo klucz używane na wykopie, żeby poczuć pseudo-intelektualna wyzszosc.
przez ostatnie 5 lat nic nie kupował w sklepie na półce z napojami


@emdey: zapijałem się colą zero jakieś 10 lat temu gdy mocno redukowałem wagę, więc chyba dłużej niż 5 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)