Wpis z mikrobloga

#iphone #telefony #wideo #nagrywanie #techonologia #zakupy #amazon #fotografia #cokupic #pytanie

Czy ktoś może mi wytłumaczyć na jakie parametry telefonu mam patrzeć żeby telefon nagrywał stabilny obraz? konkretnie chodzi o to, że używam iphone 6 i inne telefony Aquarius, LG, Samusng i żaden z nich nawet te nowsze nie ma takiej stabilizacji wideo podczas nagrywania jak iphone6. Bo co z tego jeśli same kolory, czy ostrośc jest ok podczas nagrywania kiedy obraz się trzęsie i widać ruchy ręką. Kamera i jakość wideo to główne wyznaczniki dla mnie. I żaden z testowanych telefonów nie ma tego wbudowanego stabilizatora jak iphone, nawet te droższe telefony.

Na co powinnam zwracać uwagę przy wyborze telefonu, które parametry za to odpowiadają?
  • 17
@sm_m: @Masterczulki: no ok, ale żadne inne telefony nie mają takiej opcji? Bo tak się zastanawiam po co mam wydawać kasę na nowy telefon skoro i tak jakość wideo będzie do bani. Dla mnie stabilizacja obrazu podczas nagrywania jest priorytetem.
@michalina__: Nie ma parametru podanego w cyferkach który by to określił. Ewentualnie unikaj telefonów, która mają jedynie programową stabilizację. Trzeba się przekonać oglądając porównania filmów nagranych rożnymi telefonami.
@michalina__: Proszę Pani. Bądźmy poważni. Każdy kolejny flagowy model Iphone’a ma lepszą stabilizację w porównaniu z poprzednikiem. IPhone 6 na dzisiejsze standardy ma stabilizację obrazu beznadziejną. Wystarczy wejść na youtube i obejrzeć porównanie np z ip7. Już tutaj jest przepaść, a co dopiero w porównaniu z 11pro czy 12pro, nie mówiąc już o możliwości nagrywania filmów w większej rozdzielczości i innych bajerach ;)
@CoJaNaTo: wydaje mi się, że nie zrozumiałeś co pisałam wyżej, nie chodziło mi o to, że Iphone 6 jest lepszy niż inne iphone'y tylko chodzi mi o telefony takie za 150 - 200 euro, a które są nowsze niż Iphone6. Wiem, że Iphone 11 czy 12 jeste mage lepszy, ale zaznaczyłam, że szukam czegoś tańszego. Polecam czytanie ze zrozumieniem!
@michalina__: Przeczytałem Twój główny wpis, z którego nie wynika, że szukasz taniego telefonu. Następnym razem bądź konkretna, nie każdy ma czas na czytanie wszystkich wątków. Pozdro