Wpis z mikrobloga

@nosacz_ninja
@pigoku
2 lata temu oddałem je do fabryki Meindla żeby wymienili otok i podeszwie. Zaimpregnowali mi to w taki sposób, że znacznie spadła oddychalnosc.
Sam używam do impregnacji markowego wosku Meindla, ale skóra staje się coraz bardziej popekana i widzę, że jest coś nie tak.
Potrzebuje porady jakiegoś fachowca, żeby spojrzał i zaproponował jakieś rozwiązanie

@Ifrit dzięki za linka :)
@MisiuMajonez:
Używam tego preparatu. To nie jest impregnat ale wosk, który moim zdaniem jest wystarczający, bo but nie przecieka.
Po użyciu buty myję mydłem w letniej wodzie przy użyciu szczotki (po dłuższym użytkowaniu myję również w środku, żeby pozbyć się nadmiaru soli). Następnie suszę w temperaturze pokojowej i na końcu nakładam wosk palcem, uzuwając nadmiar papierowym ręcznikiem.
Buty w miarę oddychają, bo widać nacieki soli z organizmu, która pojawia się na
Po użyciu buty myję mydłem w letniej wodzie przy użyciu szczotki (po dłuższym użytkowaniu myję również w środku, żeby pozbyć się nadmiaru soli). Następnie suszę w temperaturze pokojowej i na końcu nakładam wosk palcem, uzuwając nadmiar papierowym ręcznikiem.

@odishewo:

Podejrzewam że skóra ci pęka bo masz za dużo warstw wosku.

Kup 'nikwax footwear cleaning gel', nie używaj zwykłego mydła lub detergentów do czyszczenia skóry.

Jeśli skóra wydaje ci się sucha to
@odishewo: Jeśli nie rozwaliłeś sobie membrany to znaczy że pory się zapchały. W środku buta możesz umyć poprzez zwilżenie ściereczki i zaaplikowanie trochę 'nikwax footwear cleaning gel, i delikatnie wycierasz membranę'. Następnie środek butów wypłukaj ciepłą, nie letnia ani nie gorącą wodą.

btw. jak dużo wosku zużywasz na jednego buta? Bo może za dużo i dlatego skóra nie oddycha.
@MisiuMajonez:

Podejrzewam że skóra ci pęka bo masz za dużo warstw wosku.

Skoro go zmywam mydłem przed kazdym nowym nakładaniem, to jak może być go za dużo?

Co do soli to może poszukaj jakieś dobre skarpety do trekingu.

Skarpety mam dobrej jakości, wełniane kilka różnych par. Generalnie sól jest odprowadzana na zewnątrz buta, więc skarpeta jej nie blokuje

I na litość boską przestań ścierać resztki wosku papierowym ręcznikiem, na pewno masz
@odishewo: Nie ma mambrany? Super.
To nie kupuj Nikwax gel.
Kup Saddle Soap zaaplikuj trochę na wilgotną gąbkę i rozprowadź. Zetrzyj pianę ścierką.
Wysusz.
Kup odżywkę nikwax i użyj wg. instrukcji.
Daj odpocząć butom.
Jeśli chcesz mocno zaimpregnować to wosk np nikwax, ale ja używam mink oil i nano protector.